THY satışa çıkardı! 750 bin lira...

Türk Hava Yolları, uçaklarda unutulan ve bekleme süresinde sahipleri tarafından alınmayan toplam 55 bin sahipsiz bagaj ve eşyayı KDV hariç 750 bin lira tahmini bedelle satışa çıkardı. Unutulan eşyalar arasında 3 bin 80 adet elektronik eşya da yer alıyor.

THY satışa çıkardı! 750 bin lira...
THY satışa çıkardı! 750 bin lira...
GİRİŞ 11.02.2019 10:08 GÜNCELLEME 11.02.2019 16:14
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Uçak yolcuları uçuş stresi ve telaş gibi birçok nedenden dolayı eşyalarını unutabiliyor. THYKayıp Eşya Depoları yolcuların uçak içinde unuttukları eşyalarla dolu. Bir süre burada bekletilen eşyalar, başvuru olmadığı anda kayıp eşya deposuna alınıyor. Depodaki eşyalar, bir yıl olan bekleme süresinin bitiminde ihale ile satılıyor.

 

 

Unutulan 3 bin elektronik eşya da satışta

THY'nin Bagaj Hizmetleri Yönetim Müdürlüğü deposunda bulunan 2 bin 838 muhteviyatlı bagaj, 2 bin 971 bebek arabası, 253 tekerlekli sandalye, 45 bin 711 değersiz buluntu eşya ve iç hat uçuşlarında unutulan 3 bin 80 elektronik eşya kapalı zarfla teklif alınmasının ardından e-ihale usulü ile satılacak.

 

 

Toplam 54 bin 853 adet olan satışa çıkarılan eşyanın tahmini bedeli ise KDV hariç 750 bin lira olarak belirlendi. Geçici teminat bedeli ise 25 bin lira olarak belirlendi. Kapalı zarfla verilecek teklif mektupları en geç 11 Şubat Pazartesi günü saat 15:00e kadar THYnin merkez adresinde bulundurulması istendi.

En çok unutulanlar

En çok uçaklarda unutulan eşyaların başında çanta, gözlük, cüzdan ve cep telefonu gibi elektronik eşyalar geliyor. Yetkililer uçakta unutulan eşyanın kolay bulunması için uçuş öncesi bu eşyaların üzerine ad ve soyadı ile adresin yazılmasının önemini vurguluyor.

Yetkililer, giysilerin iç kısmına bu etiketleri koyulması gerektiğini belirterek uçuş bittikten sonra kabin memurlarının eşyanızı bırakmamanız için yaptığı anonstan sonra koltuğunuzu ve kabin dolaplarını kontrol edilmesi gerektiğini söylüyorlar.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Nefer 2 yıl önce Şikayet Et
  Tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine vermek gerekir. Bu malzemelerin hepsini kızılay a devretmek gerek yurt ici yurt dışı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için...
  Cevapla
 • bbbb 2 yıl önce Şikayet Et
  yanliş, bence bu esyalar bagis yapilmali, en azindan okdar tekerlekli sandalye var dediniz bari onlari ihtyac sahibi hatalarwa dagitsaydiniz, biiyorum akliniza mi gelmedi uada mumkunmu degil ama olmasi gerrken bi
  Cevapla
 • Numan 2 yıl önce Şikayet Et
  Kayip esya satilamaz... dinen fetvasi budur..
  Cevapla
 • Mert 2 yıl önce Şikayet Et
  Aferin çok iyi yapmış!
  Cevapla
 • İ genç 2 yıl önce Şikayet Et
  Nedir bu kardeşim satmak belli bir süre tut elinde sonra kızılay gibi kuruma devret garibanlar faydalansın islamda olması gereken bu dur kaybolan mal satılamaz kullanılamaz garibana ihtiyacı olana verilir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle