O ilimize büyük müjde! Su ararken petrol buldular

Siirt Özel İdare Müdürlüğü tarafından kent merkezine 10 kilometre mesafede termal su arama çalışmaları sırasında petrole rastlandı.

O ilimize büyük müjde! Su ararken petrol buldular
O ilimize büyük müjde! Su ararken petrol buldular
GİRİŞ 01.02.2019 17:17 GÜNCELLEME 01.02.2019 17:18
Bu Habere 86 Yorum Yapılmış

Ilısu Barajı'nda su altında kalacak olan Siirt’teki Billoris Kaplıcası'nın yeni yerleşim alanına taşınması için İl Özel İdaresi tarafından çalışmalar sürüyor. Kaplıcanın bulunduğu alanda termal suyun temin edilmesi için Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi'nde 2 yıla aşkın süredir sondaj çalışması sürüyor. Önceki gün yapılan çalışmalar sırasında ekipler, petrol bulgusuna rastladı. Bunun üzerine ekipler, çalışmalara ara verdi.

 

 

715 METREDE BULUNDU

 

 

Siirt İl Özel İdare Müdürü Hifzullah Canpolat, “Tarihi Billoris kaplıcamız suyun altında kalacağından, bizler bu kaplıcayı daha modern bir yere taşıyoruz. Kaplıca suyunu bulmak için müdürlüğümüz bünyesinde özel bir sondaj firmasına verildi ve bu firma sıcak su araması yapmaya başladı.

Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi'nin arka kısmında çalışan ekipler sıcak su ararken, 715 metrede petrol bulduğunu bizlere bildirdi. Bulunan petrolü ölçeğinin yapılması için biz de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na gönderdik. Orada çıkacak sonuca göre petrol arama çalışmalarına karar verilecek" dedi. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
müjde
YAZDIR
YORUMLAR 86
 • Emel 1 yıl önce Şikayet Et
  Yarin yetersiz diye veya kalitesi düşük diye kapatılır
  Cevapla
 • Abdullah1isi 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynen
  Cevapla
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Çoktan Kapatılmış Kardeş;Bakarmısın borudaki pas sanki yıllardır kapalı duruyor zaten.
  Cevapla
 • selo 1 yıl önce Şikayet Et
  Acele edin resmi prosedürleri uzatmadan bir an önce cikartilmali
  Cevapla
 • Ayhan Kacar 1 yıl önce Şikayet Et
  Güneydoğunun heryerinde petrol da dogalgaz da vardır ama yetkililer zor olan deniz de aramayı tercih ediyor. Ne diyelim Allah akıl fikir versin... Yıllardır söyleniyor, sınırın dışında var, bu tarafında yok. HAYRET...
  Cevapla
 • Çoban 1 yıl önce Şikayet Et
  Güney doğunun her yeri petrol ama çıkaran nerde.dünyanın en pahalı benzinini kullanmak varken.
  Cevapla
 • Mahmut Akar 1 yıl önce Şikayet Et
  O boru ve kör tapa yıllarca önce bulunmuş bir görüntü ile aşırı paslanmayı gösteriyor. Hiç de yeni değil. Ülkemizde petrol bulunarak kapatılan çok sayıda nokta var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle