Soros uyardı: Sıcak savaş kapıda

Ünlü milyarder Soros, ABD ile Çin arasında soğuk bir savaş olduğunu ve bu çekişmenin sıcak savaşa dönebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Soros uyardı: Sıcak savaş kapıda
Soros uyardı: Sıcak savaş kapıda
GİRİŞ 25.01.2019 14:47 GÜNCELLEME 25.01.2019 14:47
Bu Habere 89 Yorum Yapılmış

Batı dünyasının Çin'in yeni nesil teknoloji devleri ZTE ve Huawei ile ilgili endişelerine değinen Soros, ABD Başkanı Donald Trump'ın ticaret savaşında 'bütün dünyayı ele almak' yerine Çin'e odaklanarak ülkenin teknoloji şirketleri üzerinde daha sert baskı uygulaması gerektiğini söyledi ve "Çin'e karşı etkin bir politika bir sloğana indirgenemez. Daha sofistike, detaylı ve pratik olmalı. Amerika'nın Çin'in 'Kuşak ve Yol Girişimi'ne yanıt içermeli" diye konuştu.

 

 

Soros, "Eğer bu şirketler 5G piyasasında dünyayı domnine eder hale gelirlerse, dünyanın geri kalanı için kabul edilemez bir güvenlik riskine yol açılır" ifadelerini kullandı.

'TOTAL KONTROL'

 

 

Şi Cinping liderliğindeki komünist Çin'in uyguladığı yüz tanıma sistemi gibi son teknoloji ürünlerinin 'tehlikesine' dikkat çeken Soros, Çin'de uygulanması planlanan bir diğer sistem olan 'sosyal kredi sisteminin' uygulamaya başlandığında ise Şi'nin toplumun tamamı üzerinde 'total kontrole' erişeceğini söyledi:

'UMUTLARIMIZI ÇİN HALKINDA YOĞUNLAŞTIRMALIYIZ'

"Şi, açık toplumun en büyük düşmanı olduğu için umutlarımızı Çinli iş çevreleri ve Konfüçyüs geleneğini sürdürmeye istekli siyasi elitler başta olmak üzere Çin halkı üzerinde yoğunlaştırmalıyız. Bu, açık topluma inananların pasif bir konumda kalmaları gerektiği anlamına gelmiyor."

'SICAK SAVAŞA DÖNÜŞEBİLİR'

Soros ayrıca, ABD ile Çin arasında devam eden ticaret savaşını hatırlatarak "Gerçek şu ki, ABD ve Çin soğuk savaştalar ve bunun sıcak savaşa dönmesi tehdidi var" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 89
 • Muhittin Aksoy 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu Haydutun parmagi vardir da ondan böyle söylüyor.Dünyanin her yerinde aktif olarak Terör organiz ediyor bu kisi.
  Cevapla
 • Türk 3 yıl önce Şikayet Et
  Hadi başlayın artık sıcak savaşa da şu abd nin beli kırılsa biraz. çinle savaşa giremez rusyada müdahil olup perişan olacağını bilir. Bu korkak abd sadece zayıf olanı ezer.
  Cevapla
 • abuzittin azaçudur 3 yıl önce Şikayet Et
  Pis köpek, senin dediğin değil, ALLAH'ın dediği olur.
  Cevapla
 • irfan 3 yıl önce Şikayet Et
  elbete allahın dediği olur ama bizim de hazır olmamız gerekli
  Cevapla
 • muharrem 3 yıl önce Şikayet Et
  Dünyanın kanını emdiniz doymadınız bir geberip gitmediniz.
  Cevapla
 • Dost 3 yıl önce Şikayet Et
  Desene silah satışları var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle