Bakan Albayrak duyurdu: Türkiye'nin ekonomisi...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin bulunduğu bölgede tek istikrarlı ülke olduğunu vurgulayarak, “Türkiye ile ABD arasında ilişkilerin hem bölgesel ve hem de küresel arenada derindir.” dedi.

Bakan Albayrak duyurdu: Türkiye'nin ekonomisi...
Bakan Albayrak duyurdu: Türkiye'nin ekonomisi...
GİRİŞ 23.01.2019 12:26 GÜNCELLEME 23.01.2019 12:29
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen 49. Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) katılan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Gelişmekte olan piyasalar görünümü” konulu oturuma katıldı. Burada soruları cevaplayan Albayrak, Türk ekonomisinin bulunduğu bölgedeki sorunlara rağmen büyümeye devam ettiğini söyledi.

 

Albayrak, Türkiye’nin bölgesindeki ülkelerin sorunlarından etkilendiğini belirterek, Türkiye'nin 4 milyondan fazla sığınmacıya ev sahipliği yaptığını ve bölgenin en istikrarlı ülkesi konumunda bulunduğunu kaydetti.

" Ekonomimizin temeli sağlam"

 

 

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türk ekonomisi hakkındaki açıklamalarının hatırlatılması üzerine, Albayrak, Türk ekonomisinin temellerinin sağlam olduğunu ve Türkiye ile ABD arasında ilişkilerin hem bölgesel hem de küresel arenada derinleştiğini söyledi.

Türkiye’nin başkanlık sistemine geçtiğini hatırlatan Albayrak, geçen yıl eylül ayında yaşanan zorluklara karşı da hızlı bir şekilde müdahale edilerek çözüm üretildiğini anlattı.

Türkiye’nin kamu borcunun milli gelire oranının yüzde 28 olduğunu bunun da borç yönetiminin güçlü olduğunu gösterdiğini vurguladı.

Albayrak “Türkiye yoluna son derece pozitif devam ediyor. Türk ekonomisi güçlü bir dengeye sahip ve eşsiz avantajları var. Yaza göre hızlı bir şekilde toparlanma söz konusu.” ifadesini kullandı.

YORUMLAR 1
  • Murti 4 yıl önce Şikayet Et
    Bakanımızın ekonomimiz ile yaptığı açıklama sonrası doların hafifte olsa düşmeye başlarken, hemen akabinde IMF' den gelen '' Türkiye ekonomisi 2019 ' da tahmin edilenden daha fazla daralacak'' açıklaması çok manidar oluyor. Sadece bu durum bile bizi kendisine borçlandırmak suretiyle baskı altına almaya çalışanların hala inatla oyunlar çevirdiği gösteriyor ve ne yazık ki hala bunlara ülkemizde çanak tutuluyor...
    Cevapla