Akaryakıt zammı enflasyonla mücadeleye zarar veriyor

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, "Ekonomik dengelenme sürecinde enflasyonla mücadelemiz sürerken akaryakıta yapılan zamlar tüm ürünlerin fiyatına yansıyor. Bu dönemde benzin ve motorin fiyatlarına zam yapmak en son çare olmalı" dedi.

 Akaryakıt zammı enflasyonla mücadeleye zarar veriyor
Akaryakıt zammı enflasyonla mücadeleye zarar veriyor
GİRİŞ 20.01.2019 11:47 GÜNCELLEME 20.01.2019 11:48
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Yazılı bir açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Palandöken, benzin ve motorine yapılan zamların piyasaları olumsuz etkilediğini söyledi.

 

 

Bu ayın başında benzine 17, motorine 18 kuruş zam yapıldığını hatırlatan Palandöken, "Bu zamların üstünden bir hafta geçmişken benzine 16, motorine ise 20 kuruş daha zam yapıldı. 

15 günde toplamda benzinin litre fiyatı 33 kuruş, motorinin 38 kuruş arttı. Ekonomik dengelenme sürecinde enflasyonla mücadelemiz sürerken akaryakıta yapılan zamlar tüm ürünlerin fiyatına yansıyor. Bu dönemde benzin ve motorin fiyatlarına zam yapmak en son çare olmalı" dedi.

 

 

Palandöken, akaryakıtın esnaf ve sanatkarın en önemli maliyet unsurları arasında yer aldığının altını çizerek, söz konusu ürüne yönelik zamların başta ulaştırma sektöründe hizmet eden nakliyeciler olmak üzere tüm esnaf ve sanatkar kesimi olumsuz etkilediğini belirtti.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 21
 • Editörler 1 yıl önce Şikayet Et
  Sizi çok seviyorumm
  Cevapla
 • ReisEmir 1 yıl önce Şikayet Et
  Devlete para lazım, bir sürü vaat verildi. Yaşlılık maaşı 1000 lira oldu, 2.5 milyon hanenin 80 liralık elektrik faturası ödenecek, bunlar için para lazım.
  Cevapla
 • karadenizluu 1 yıl önce Şikayet Et
  Dolar düştü bu millet düşmanı petrol dağıtıcı şirketleri halen zam peşinde !! Allah sizi bildiği gibi yapsın aç herifler
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkede çalışan maaşı haricinde herşeye zam var. Bi bize zam yok çünkü degerimiz yok.
  Cevapla
 • Fehmi 1 yıl önce Şikayet Et
  Kayseride ayni istasyonlar biraraya gelip anlasmislar artik rekabet etmek yok tekelcilige donderdiler sistemi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle