Erdoğan'dan çifte müjde!Faturaları devlet ödeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Düzenli sosyal yardım alan vatandaşlarımızın aylık 150 kw saat elektrik tüketimlerini biz üstleniyoruz. Bir diğer müjdemiz kredi kartını ödemekte zorlanan vatandaşlarımızadır. Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın borçları tek bir çatı altında toplanacak." dedi.

GİRİŞ 08.01.2019 12:39 GÜNCELLEME 08.01.2019 13:04
Bu Habere 68 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda güzel haberi verdi.

80 LİRALIK FATURAYI DEVLET ÖDEYECEK

Erdoğan, "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw saate kadar elektrik tüketimlerini karşılıyoruz. 2,5 milyon hanenin aylık 80 liralık elektrik faturasını devlet ödeyecek" dedi.

 

KREDİ KARTI BORÇLARINA YAPILANDIRMA

Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlara mevcut borçlarını daha kolay ödeyebilmeleri için imkan sağlanacağını belirten Erdoğan, "Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankasından alacağı kredi ile borcunu kapatacak. Sonra ister 24 ay ister 60 ay vade ile aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı'nın verdiği müjdeler şu şekilde:

350 BİN ESNAFA HALKBANK'TAN KREDİ

Hazine destekli esnaf kredileri bakiyesi 2018'de 31,1 milyar liraya yükseldi. Esnafa destek 202 kat arttı. 2002 yılında esnafa uygulanan faiz oranı yüzde 47'ydi şimdi yüzde 5 seviyesine geriledi. Halkbank 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak.

ÇİFTÇİYE DESTEK

Ocak ayında fark ödemesi buğday, mısır, çeltikte 550 milyon TL, buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL destek sağlanacak.

İŞ YERLERİNE SİGORTA PRİM DESTEĞİ

500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan olan sigorta pirim desteğini, 5 puana çıkarılacak

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 68
 • Birdost 1 yıl önce Şikayet Et
  Devletin fatura ödeme sistemi KAYIP- KAÇAK işine dönüştürülüp diğer abonelere odettirilmesin ? Bu birinin suçunu diğerine yüklemek gibi zaten. Bu kayıp-kacak adaletsizliğinden de vazgecilmeli..
  Cevapla
 • aydın 1 yıl önce Şikayet Et
  konut kredilerini 0.98 düşmesini istiyoruz..baskanım
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  4b liler yıllardır kadro bekliyor başkanım
  Cevapla
 • OSMAN TOPAL 1 yıl önce Şikayet Et
  Elektirik faturası halkın en büyük beklentisi, kul hakkı - yetim hakkı gözetmeden kaçak elektrik kullananların önüne geçilmesidir
  Cevapla
 • Ysf 1 yıl önce Şikayet Et
  Sosyal devlet böyle olmalı zaten. Teşekkürler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle