Esnafın aidat tarifesi belirlendi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nca (TESK), esnaf ve sanatkarların ödeyeceği kayıt ücreti ve yıllık aidatlar belirlendi.

Esnafın aidat tarifesi belirlendi
Esnafın aidat tarifesi belirlendi
GİRİŞ 01.01.2019 10:00 GÜNCELLEME 01.01.2019 10:23
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

TESK'in Esnaf ve Sanatkarların Ödeyecekleri Kayıt Ücreti ve Yıllık  Aidat Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi  Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

 

Buna göre, kayıt ücreti ve yıllık aidatlar Ankara, İstanbul ve İzmir  illerindeki odalar ve büyükşehir belediyesi sınırlarına dahil tüm ilçelerinde 350  lira olacak.  Söz konusu ücret, Ankara, İstanbul, İzmir ile kalkınmada öncelikli  iller dışında kalan illerdeki illerin merkez ilçelerinde ve büyükşehir belediyesi  sınırlarına dahil tüm ilçelerinde 300 lira, merkez ilçe haricindeki diğer  ilçelerinde 256 lira olarak uygulanacak.

Kayıt ücreti ve yıllık aidatlar, kalkınmada öncelikli illerde,  büyükşehir statüsünde bulunan iller ve büyükşehir belediyesi sınırlarına dahil  tüm ilçelerinde 256 lira olacak. Diğer illerin merkez ve ilçelerinde 256 lira  olarak uygulanacak.

 

 

Kayıt ücreti ve yıllık aidatlar, Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve  Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğe göre özürlü  sayılanlar, gaziler, şehit, gazi dul ve yetimleri, Gelir Vergisi Kanunu'na göre  vergiden muaf sayılan esnaf ve sanatkarlar için ülke genelinde 256 lira olacak.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • benben 3 yıl önce Şikayet Et
    hangi hizmete karşılık.?esnaf sanatkarlar esnafa hangi hizmeti veriyor.?esnaf odalara kayıt için neden mahkum ediliyor.?devletin vergi kaydı neden yeterli görülmez a-4 değerindeki evrak için esnafın odalara haraç niyetine mecbr edilmesi adaletmi.?
    Cevapla