Erdoğan, müjdeleri peş peşe sıraladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda müjdeleri peş peşe sıralayarak Yıl başından itibaren, elektrik fiyatlarında konutlarda yüzde 10 indirim yapılacağını açıkladı.

GİRİŞ 25.12.2018 12:36 GÜNCELLEME 25.12.2018 13:31
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

 

BES DESTEĞİ

BES'te katılımcı sayısı 7 milyona, fon tutarı 87 milyar lirayı buldu. Sistemi cazip hale getirmek için çalışmalar sürüyor. Devlet katkı payı için 4,1 milyar lira daha ayırdık. Devleti yaşatmak için insanı yaşatmamız gerekiyor. Akaryakıtta vazgeçtiğimiz ÖTV tutarı 8 milyar liranın üzerindedir. Pek çok sektörde ÖTV ve KDV indirimleri yaptık. Vergi politikalarını bütüncül ve adil anlayışla gözden geçireceğiz. 2019 ve 2020 yıllarında ilk defa işe alınacak her işçinin asgari ücret üzerinden tüm sigorta ve vergi giderlerini devlet üstlenecek. 

ELEKTRİK VE DOĞALGAZDA YÜZDE 10 İNDİRİM 

Yılbaşından itibaren, bunu Bay Kemal'in dinlemesi lazım, elektrik fiyatlarında konutlarda yüzde 10 indirim yapıyoruz. Aynı şekilde konutlarda ve KOBİ'ler ile ticarethanelerde kullanılan doğalgazda yüzde 10'luk indirime gidiyoruz.

SGK TEŞVİKİ DEVAM EDECEK

İş dünyamıza da istihdam alanında katkı sağlamak için bazı destekleri uygulamaya geçiriyoruz. Bölgesel istihdam teşvikini bir yıl daha uzatıyoruz. 51 il ve 2 ilçede işverenlere sağladığımız 6 puanlık SGK teşviki devam edecek. 2018’de 9 ay olarak uyguladığımız asgari ücret desteğini 12 ay devam ettireceğiz.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücreti 2019 yılı için 2 bin 20 lira olarak açıklandı. İşveren, işçi tüm sendikalara burada ittifakla kararı aldılar, bakanımız da açıklamayı yaptı.

2019 GÖBEKLİTEPE YILI

Buradan tüm milletime sesleniyorum. Turizmde çok iyi bir yılı geride bırakıyoruz. Bu çerçevede 2019 yılını Göbeklitepe yılı olarak ilan ediyoruz. Bölgeyi Göbeklitepe yılında ayağa kaldıracağız. Şanlıurfa'da açılışını bizzat yapacağız. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 52
 • sefa aslan 1 yıl önce Şikayet Et
  eyt ne olacak
  Cevapla
 • Denizli 1 yıl önce Şikayet Et
  Indirimler bizleri memnun ediyor Reis.
  Cevapla
 • MAĞDURUZ 1 yıl önce Şikayet Et
  REİS EYT ve STAJ Mağdurlarıda en kısa zamanda müjdeli haberleri bekliyor.
  Cevapla
 • M.Ali Efendioğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah senden razı olsun, CUMHURBAŞKANIM... Ömrünüz uzun, sağlık ve afiyetiniz (aile efradınız ve yol arkadaşlarınızla beraber) yerinde olsun.. İnsanca yaşıyor, insanca idare ETMENİN, EDİLMENİN ne olduğunu gördük, MİLLET OLARAK. Tahrikçi, tahripçi, BATAKÇI hesap uzmanın dediği gibi Millet; korkusundan, zoraki CUMHURBAŞKANIM diye demiyor, CAN EVİNDEN "CUMHURBAŞKANIM" DİYOR, hür iradesiyle.. İradesi ipotekli, Amerikano çakma HALKÇI mutlu azınlık ve azğınlık taraftarı solcular sever ÇARKÇIYI.. Biz de içimizden gelerek SEVER, ALLAH, BU ÜLKEYİ UZUN YILLAR YÖNETMEYİ NASİB ETSİN diye SİZİN İÇİN yalvarırız, RABB'İMİZE.
  Cevapla
 • türk 1 yıl önce Şikayet Et
  polisin maaşlarına iyileştirme yapılmalıdır.
  Cevapla
 • Düşürülsün 1 yıl önce Şikayet Et
  Savcı ve hakim maaşlarını vatandaşın vicdanını okşayacak şekilde düşürülmesini bekliyoruz
  Cevapla
 • Şükret haline 1 yıl önce Şikayet Et
  Asgari ücretlide bizim insanımız ,iyileştirmeyi kendin yap iphone kullanma mesela ,sigara içme
  Cevapla
 • insaf 1 yıl önce Şikayet Et
  6 bi lira maas alan polisin maasina nasil iyilestirme yapilsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle