Bakan müjdeyi verdi! 37 milyon lira hibe verilecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Kalkınmaya destek için 50 hayvancılık projesine 37 milyon liralık hibe verilecek" dedi.

Bakan müjdeyi verdi! 37 milyon lira hibe verilecek
Bakan müjdeyi verdi! 37 milyon lira hibe verilecek
GİRİŞ 25.12.2018 11:00 GÜNCELLEME 25.12.2018 11:01
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı-Kırsal Kalkınma Programı” (IPARD)-II 3. Çağrı İlanı kapsamında bugün 6. grupta yer alan 50 hayvancılık projesini onaylayarak hibesözleşmelerinin imzalanma sürecini başlattıklarını ifade ederek, bu destekle birlikte toplam hibenin 781 milyon liraya yükseldiğini söyledi.

 

 

IPARD-II 3. ÇAĞRI KAPSAMINDA 2 BİN 316 PROJEYE 781 MİLYON LİRA HİBE

50 hayvancılık projesine toplam 37 milyon TL hibe desteği verileceğini belirten Pakdemirli, “Bu projeler sayesinde kırsalda yaklaşık 77 milyon TL’lik yatırım yapılacak. 6. grupta yer alan bu projelerle birlikte IPARD-II 3. çağrı kapsamımda desteklenecek tüm projeleri açıkladık. Böylece toplamda onaylanan 2 bin 316 projeye 781 milyon TL hibe sağladık. Bu hibelerle birlikte kırsalda yaklaşık 1,5 milyar TL tutarında yatırım yapılacak” diye konuştu.

 

 

DESTEKLER SÜRECEK

Bu tesislerde 7 binin üzerinde yeni istihdam oluşmasını beklediklerini de vurgulayan Bakan Pakdemirli, TKDK üzerinden kırsal kalkınma projelerini desteklemeye devam edeceklerinin de altını çizdi.

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • ÖMER Karkı 1 yıl önce Şikayet Et
  Tabiki ihtiyaç sahiplerine verilirse daha iyi olur bizim insanımız bu hibenin süresi doldumu verilen hayvanlarì hemen satmayı düșünüyorlar takip edilse daha iyi olur
  Cevapla
 • musab 1 yıl önce Şikayet Et
  Ucuz hayvanları toplayıp faturaya fazla yansıyanlar var denetlenmeli
  Cevapla
 • CengiZ 1 yıl önce Şikayet Et
  Dönemsel verimlilik denetimi yapacak müfettişlerden oluşacak bir ekip olmazsa projelerle amaçlanan seviyeye ulaşılamaz. En üst karar alma merciine uzman ekiplerin hazırladığı raporlar çekincesiz iletilebilmeli. Devlet geneli tüm projeleri denetleyecek akılcı ve etkin bir mekanizma kurulmalı. Yeni yönetim sisteminin ürettiği sinerjik etki ve kurumsallaşma ispatlamalı.
  Cevapla
 • Yolcu 1 yıl önce Şikayet Et
  Sart koşmazsa bu paralar boşa gider Adamlar ahırları 10 liraya yapıyorlar Devletten zaten 20 lira alıyorlar
  Cevapla
 • Meta 1 yıl önce Şikayet Et
  Verilen hibeler takip edilsin ve denetlensin yoksa iyi şeyler duymuyoruz ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle