15 yıldır böylesi görülmedi! Fiyatı yarıya düştü

Samsunlu balıkçılar, geçen sene kilosu 30 lira olan çinekopun, bu seneki bolluk nedeniyle 15 liradan satıldığını söylediler.

15 yıldır böylesi görülmedi! Fiyatı yarıya düştü
15 yıldır böylesi görülmedi! Fiyatı yarıya düştü
GİRİŞ 15.12.2018 21:22 GÜNCELLEME 15.12.2018 21:24
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Karadeniz’de bu sene son yılların en bol balık sezonu yaşanıyor.

Geçen sezonlarda özellikle birkaç tür bol olurken, diğer türlerde ise kıtlık yaşandı. Bu sene her balık türünün oldukça bol olduğuna dikkat çeken Samsunlu balıkçılar, özellikle çinekop ve istavritte bolluğun geçen senelere oranla oldukça fazla olduğunu ifade ettiler.

 

BU SENEKİ BOLLUK, 10-15 SENEDİR GÖRÜLMEDİ

Çinekopun fiyatının yarı yarıya düştüğünü belirten balık satıcısı Kurtça Aydın, “Bu sene her türden balık çok. Palamut, hamsi, mezgit, barbun, çinekop, istavrit ganimet gibi geliyor. Bu seneki bolluk, 10-15 senedir görülmedi. Geçen sene sezon çok kıt geçmişti. Bu sene yüzümüz gülüyor. Geçen sene 20 liraya hamsi satıyorduk, bu sene 8 liradan satıyoruz. İstavrit geçen sene 10-15 liradan satılıyordu. Bu sene 7 liradan satılıyor. Çinekop geçen sene 30 liradan satılıyordu. Bu sene 15 liradan satılıyor. Mezgit ve barbunda da bolluk yaşanıyor. Bu sene özellikle istavrit ve çinekop oldukça bol geliyor. Geçen seneye oranla bu sene harika geçiyor. Karedeniz sezon açıldığından bize cömert davranıyor. Balıklar karşısında bizde bazen şaşkınlığa uğruyoruz” dedi.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 30
 • Vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  İzmit semt pazarlarında çinekop 20tl. İstavrit hamsi 10/15 civarı.
  Cevapla
 • Yediemirler 1 yıl önce Şikayet Et
  Nimeti karadenizden deyil Yaradan dan bilmek lazım...ne demek karadeniz cömert davranıyor...denizleri balıkları yaradanı unutursak o zaman görürüz kıtlığı felaketi...Nimeti yaradan dan bilmek lazım ki artsın...
  Cevapla
 • yiğido 1 yıl önce Şikayet Et
  istanbulda 30 tl bune biçim bolluk.
  Cevapla
 • Gara bayram 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben geçen hafta Kayasehir den 15 ₺ ye aldım çokda taze idi bu hafta fiyatları çok mu arttı galiba ama bugün yine bakacağım fiyatlara birde elit semt pazarlarında fiyatları bilerek yüksek tutuyorlar
  Cevapla
 • çinekop 1 yıl önce Şikayet Et
  15 liraya sattıkları çinekop degil daha küçügüdür yaprak dır o
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle