Ankaralılara müjde! İndirim geldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisi, su faturalarında abonelerden her ay alınan 5 TL’lik “Şube yolu bakım” ücretini kaldırdı.

Ankaralılara müjde! İndirim geldi
Ankaralılara müjde! İndirim geldi
GİRİŞ 15.12.2018 11:14 GÜNCELLEME 15.12.2018 11:49
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'nın göreve başlamasıyla 16 ilçede yapılan su indiriminden sonra tüm aboneler için 17 Eylül'den itibaren de yüzde 17'lik indirim hayata geçirildi. Başkentlilere su faturalarında yeni bir indirim müjdesi daha geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisi, daha önce su fiyatları, vidanjörler ve sayaç sökme-takma ücretlerinde gerçekleştirdiği indirimlerin ardından bu kez de su faturalarında abonelerden her ay alınan 5 TL'lik "Şube yolu bakım" ücretini kaldırdı.

 

 

BAŞKAN TUNA İMZASIYLA GELEN KARAR

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Aralık ayı toplantısında, Başkentlileri yakından ilgilendiren önemli bir karara imza atıldı.

 

 

ASKİ tarafından her ay su faturalarına yansıtılan 5 TL tutarındaki "Şube yolu bakım" ücretinin kaldırılmasına yönelik Başkanlık yazısı Büyükşehir Meclisi'nde görüşüldü.

ASKİ Genel Müdürlüğü'nün 2019 yılı hizmet tarifelerine ilişkin kararının Hukuk ve Tarifeler Komisyonu'nda da görüşülmesinin ardından Meclis'te oy birliği ile kabul edilen yeni kararda, "Her ay su faturalarına yansıtılan 5 TL tutarındaki "şube yolu bakım" ücretinin kaldırılmasına karar verilmiştir" denildi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Bursalı 2 yıl önce Şikayet Et
  Bursa'da su cok pahalı vatandaş bikti
  Cevapla
 • Vataandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Kayseri kaskide su aboneligi 450 tl geciyor yok kanalizyon yok saat abonelik açma el insaf
  Cevapla
 • Ankara 2 yıl önce Şikayet Et
  Hey kilictaroglu ankara,ya mahsur savasi istiyoruz
  Cevapla
 • Fth 2 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun başkanım her zaman aklımızda kalacaksın bu kısa süredeki hayatımıza yansıttığın hizmetlerini unutmayacağım
  Cevapla
 • Yaşar 2 yıl önce Şikayet Et
  Demekki istenildiği zaman oluyormuş.
  Cevapla