HalalBooking'den büyük başarı!

Helal özellikli konaklamada lider çevrimiçi arama ve rezervasyon platformu HalalBooking.com, ‘Sunday Times Virgin Atlantic Fast Track 100’ listesinin 22. yılında yer buldu.

HalalBooking'den büyük başarı!
HalalBooking'den büyük başarı!
GİRİŞ 05.12.2018 17:14 GÜNCELLEME 05.12.2018 17:14

İngiltere'nin en hızlı büyüyen özel şirketlerinin sıralandığı tabloda HalalBooking.com 26. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Liste yapılırken, HalalBooking.com’un son 3 yılda elde ettiği %90 satış büyümesi dikkate alındı.

300 BİNDEN FAZLA MÜŞTERİYE SAHİP

HalalBooking.com 84 ülkede 300.000’den fazla müşteriye sahip ve dünya çapında helal özellikli konaklama hizmeti veriyor. 2018’de 65.000’den fazla seyahat sever HalalBooking.com ile seyahat etti.

 
HalalBooking.com CEO’su, Elnur Seyidli konuyla ilgili yaptığı açıklamada “22. Sunday Times Virgin Atlantic Fast Track 100'de yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu son 5 yılda başardığımız olağanüstü büyümenin takdiridir.“ dedi.

Seyidli sözlerine söyle devam etti; “Böyle prestijli bir listede yer almanın helal özellikli seyahat sektörüne daha çok dikkat çekeceğini umuyoruz. Sektörün en hızlı büyüyen pazarlarından biri olmasına rağmen hala, özellikle de Avrupa’da, pek fazla bilinmemektedir.” dedi.
 
Thomson Reuters tarafından Dinar Standard işbirliği ile hazırlanan, 2018/19 Küresel İslami Ekonomi Raporu'nun son versiyonu 2017 yılında dünya çapında Müslümanların seyahat harcamasının 177 milyar ABD doları olduğunu tahmin ediyor. Bunun, 2023 yılına kadar 274 milyar ABD dolarına ulaşarak sektörün en hızlı büyüyen dalı haline gelmesi bekleniyor.

HALALBOOKING HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ?

İngiltere merkezli çevrimiçi satış ve rezervasyon platformu HalalBooking.com’un 84 ülkede 300.000’den fazla müşterisi bulunmaktadır ve dünya çapında helal özellikli konaklama hizmeti vermektedir. Bu alanda en çok talep gösteren pazarlar Birleşik Krallık ve Almanya’dır. HalalBooking.com müşterilerine helal yiyecek, alkolsüz alanlar, spa ve havuz gibi bayanlara özel tesisler ve aile dostu eğlence gibi helal özellikli filtrelerle otel ve villa konaklamalarını filtreleyerek arama olanağı tanıyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR