Rekabet Kurumu'ndan kritik soğan açıklaması

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada, "Soğan fiyatlarına ilişkin güncel bir karar bulunmuyor ancak fiyatlarla ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor" denildi.

Rekabet Kurumu'ndan kritik soğan açıklaması
Rekabet Kurumu'ndan kritik soğan açıklaması
GİRİŞ 04.12.2018 11:04 GÜNCELLEME 04.12.2018 11:05
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Rekabet Kurumu, soğan fiyatlarına ilişkin güncel bir Rekabet Kurulu kararı bulunmadığını ancak son günlerdeki soğan fiyatlarıyla ilgili gelişmelerin yakından takip edildiğini bildirdi.

 

 

Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Son günlerde basın yayın organlarının bir kısmında yayınlanan haber ve yorumlarda; yakın zamandaki soğan fiyatındaki artışların, patates ve soğan ticaretiyle iştigal eden teşebbüslerin rekabet karşıtı eylem ve davranışlar içerisinde bulundukları iddiası ile ilgili alınan Rekabet Kurulu’nun 8 Ağustos 2018 tarihli ve 18-27/440-210 sayılı Kararı ile ilişkilendirildiği görülmektedir.

 

 

Söz konusu Kararda yer verilen inceleme, tespit ve değerlendirmeler; ilgili Kararın alındığı tarihten önceki döneme yönelik olup, bahse konu haber ve yorumlarda iddia edildiği gibi soğan fiyatlarına ilişkin mevcut durumda yaşanan gelişmelerin incelendiği ya da değerlendirildiği ve bu gelişmeler üzerine alınan güncel bir Rekabet Kurulu kararı bulunmamaktadır.

Ayrıca yapılan inceleme ve araştırmalar üzerine alınan Kurul kararlarının vaka özelinde ve 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun ile sınırlı olduğu, dolayısıyla bu kapsamda ele alınan konuların diğer mevzuat bakımından da hukuka uygun olduğu anlamına gelmeyeceği vurgulanmalıdır.

Ancak, son günlerdeki soğan fiyatlarıyla ilgili gelişmeler Kurumumuz tarafından yakından takip edilmektedir.

YORUMLAR 13
 • Bir vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Araba fiyatları zam üstüne zam yedi ,dolar bazında 2 kat arttı bilmek için bilim adamı olmak gerekmez ,terbiyesini verin otomotivcilerin , ELEKTRİKLİ ARABALAR SIFIR VERGİYE ÇEKİLSİN ,TEMİZ HAVA ALALIM
  Cevapla
 • oflu 4 yıl önce Şikayet Et
  Birileri zengin olur.
  Cevapla
 • Ahmet 4 yıl önce Şikayet Et
  Dava büyük dava. Soğan ve rekabet
  Cevapla
 • Ammar 5 yıl önce Şikayet Et
  Kim fırsatçılık yapıyor ise allah belalarini versin amiiinnnn
  Cevapla
 • Lazrail 53 5 yıl önce Şikayet Et
  Soğanı stoklayan stoklatan her kim ise o soğanları size yedirteceğiz az kaldı 1 nisana
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle