Türk devi satılıyor!

Bünyesinde Filli Boya markasını da barındıran Betek Boya satılıyor. Şirketten yapılan açıklamada "İş birliklerini değerlendirmeye açığız" ifadesi kullanıldı.

Türk devi satılıyor!
Türk devi satılıyor!
GİRİŞ 24.11.2018 06:32 GÜNCELLEME 24.11.2018 06:33
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Boya sektörünün başlıca şirketlerinden olan ve Filli Boya markasını da barındıran Betek Boya’nın hissedarları, şirketin yüzde 100’üne kadar satış opsiyonlarının değerlendirilmesi için Ünlü&Co’yu yetkilendirdi.

 

 

Konuya yakın iki kaynağın verdiği bilgiye göre, şirket satış opsiyonlarının değerlendirilmesi için yetkilendirme yaparken, hisselerle ilgilenen yabancı şirketler bulunuyor.

"TAMAMI SATILABİLİR"

 

 

Bir kaynak “Betek Boya ortakları satış süreci için yetkilendirme yaptı. Şirketin yüzde 100’üne kadar satış opsiyonları değerlendirilebilir. Şirket ile ilgilenen Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu’dan şirketler var” diye konuştu.

Konuyla ilgili Ünlü&Co bir yorum yapmazken, Betek Boya Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu Reuters’a şu açıklamayı yaptı:

“Betek, gelecek 10 yıl planlarında Türkiye ve bölgemizde boya branşlarında ve mantolama alanında stratejik ve büyük adımlar ile gelişme potansiyeline ve planlarına sahiptir. Söz konusu büyüme sürecinde pazar fırsatlarının geliştirilmesine imkan verecek iş birliklerini değerlendirmeye açığız.”

ÇOĞUNLUK HİSSESİ AKPINAR AİLESİNDE

Betek Boya hissedarları arasında yaklaşık yüzde 25 pay ile Alman DAW şirketi yer alırken, çoğunluk hissedar konumunda Betek Boya’nın sahibi Akpınar ailesi yer alıyor.

Kaynakların verdiği bilgiye göre Betek Boya’nın bu sene sonunda 1.6 milyar lira ciroya ulaşması bekleniyor.

İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre 1988 yılında kurulan Betek Boya Kimya’nın Türkiye’de Kayseri ve Gebze’de üretim tesisleri bulunuyor. Şirket Mısır’da da boya üreterek buradan çok sayıda ülkeye ihracat yapıyor.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Terazi 2 yıl önce Şikayet Et
  ... İFLAS ETTİ yani
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu ve bunun gibi şirketler neden satılıp duruluyor biri izah etsin alanlarda hep yabancılar
  Cevapla
 • vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Satın satın hiçbir şey kalmasın . İlerde birde bakacağız jerşeyimiz yabancıların elinde .
  Cevapla
 • hey 2 yıl önce Şikayet Et
  Tamamını satıp paralarla yurt dışına tüyecekler. Eğer dev yatırımlarına alıcı bulsalar diğer İstanbul holdinglerinn sahipleride mallarının tümünü satıp topuklayacaklar. Terörün ve sermayenin millyeti ve dini olmaz.
  Cevapla
 • hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  evet sistem tamam. firma dışarıdan destek ile kurulup belirli bir seviyeye geldi. şimdi hava parası ile gerçek sahibine verilecek. son dönemde yabancılara satılan firmalar hep aynı sistem üzerinde yürüyor. hayırlı olsun. globalleşen dünyada önemli olan burada üretim yapan fabrikalar kurulması. istihdam sağlanıyor.
  Cevapla