Kamuda yeni dönem başlıyor! Memurlara müjde

CumhurbaşkanlığıI’nın kamu personelinin daha etkin kullanılması için başlattığı çalışmanın detayları netleşti. Buna göre tüm kamu personelinin beceri ve yetenek düzeyleri tespit edilecek. Kamuda ‘verimlilik’ ve ‘başarı’ kriterlerine göre çalışana ödül verilecek.

Kamuda yeni dönem başlıyor! Memurlara müjde
Kamuda yeni dönem başlıyor! Memurlara müjde
GİRİŞ 06.11.2018 07:26 GÜNCELLEME 06.11.2018 07:56
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeni sistemde bürokrasinin azaltılması ve sistemin hızlı çalışmasına yönelik yaptığı çağrının ardından kamu personeline yönelik kriterler için düğmeye basıldı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın da içerisinde yer aldığı çalışma kapsamında kamudaki insan kaynakları detaylı analiz edilecek.

 

 

HİZMET-PERSONEL-ÜCRET

Mevcut kamu personeli insan kaynağının etkin kullanılması için, sıkıntılı olduğu tespit edilen ‘hizmet-personel-ücret’ mekanizmasının yapılandırılması gündemde. Yeni çalışma kapsamında, kamu personeli bilgi sisteminin daha önce başlayan çalışmaları öncelikle tamamlanacak. Oluşturulacak bu altyapıyla her personelin bilgi ve beceri düzeyleri tespit edilecek ve sisteme aktarılacak. Hizmet içi eğitimlerle birlikte bilgi ve beceri düzeyinde olası eksiklikler tespit edilerek eğitimler verilecek.

 

 

Bu kapsamda Yeni Ekonomik Program’da da yer alan ‘kamuda esnek çalışma’ için yeni modeller geliştirilecek. Kamuda çalışanlarının becerilerinin yanı sıra ‘yetenek’ ölçümleri de yapılacak. Bürokrasinin azaltılması ve kamuda iş ve işlemlerin hızlandırılması için yapılacak düzenlemenin ardından ödül ve performans sistemi hayata geçirilecek. Bu sistemde de etkinlik ve verimlilik analizleri her bir kamu görevlisi için ayrı ayrı yapılacak. Kamu personelinin verimliliği ve başarılarına göre ödüllendirme sistemi hayata geçirilecek. Tüm bu çalışmalar 2019 yılı sonuna kadar tamamlanacak.

KAYNAK: HÜRRİYET

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
memur maaş
YAZDIR
YORUMLAR 35
 • polat 1 yıl önce Şikayet Et
  bu sistem yürümez personel şikayetleri üst kuruma yapılmıyor direk ilin siyasilerine şikayet ediliyor kurum müdürü dese ki bu adamı istemiyorum tamam deniliyor.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne zaman gerçek manada hak hukuk haram helal gözetilirse farzlar yerine getirilirse nizam sağlanmış toplum refaha kavuşmuş olacak inşaAllah.Allahın dinine sarılan çok sağlam bir kulpa sarılmış olur işte o zaman bu ülke ve insanının sırtı yere gelmez adaletin tesisi garib gurebanın hakkına riayetle başlar 81 milyonun hakkını lütfen gözetelim araya adam koymak adamcılık ile değil Rabbimin fazlına güvenelim
  Cevapla
 • Ayasofya 1 yıl önce Şikayet Et
  Puani hizmeti alan vatandas vermeli, gerisi boş. örnekleri mevcut hemen arayip aldiginiz hizmeti degerlendirir misiniz diyorlar
  Cevapla
 • cem 1 yıl önce Şikayet Et
  notu halk verirse o zaman yararlı bir uygulama olur :)doktor vb meslek gruplarına da bu şekilde olmalı ,tavırları çok fazla neredeyse gittiğim birkaç doktor dışında hepsi gökten zenbille indirildiklerini düşünüyorlar.gittiğim iyi doktorlara teşekkür ediyorum:)
  Cevapla
 • usta 1 yıl önce Şikayet Et
  önce amirlerin liyakatlı olmasi lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle