Erdoğan resti çekti! Meydanı haydutlara bırakmayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİLGEM Projesi'nin üçüncü gemisi TCG Burgazada'nın Deniz Kuvvetleri'ne teslimi ve yeni tip denizaltı Aydınreis'in ilk kaynak töreninde konuştu. Doğu Akdeniz ve Ege'deki gelişmelere değinen Erdoğan, "Denizlerdeki haydutlara meydanı bırakmayacağız" dedi.

GİRİŞ 04.11.2018 15:33 GÜNCELLEME 04.11.2018 15:33
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

MİLGEM Projesi'nin üçüncü gemisi TCG Burgazada'nın Deniz Kuvvetlerine teslimi ve yeni tip denizaltı Aydınreis'in ilk kaynak töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli mesajlar verdi.

Doğu Akdeniz ve Ege'deki gelişmelere sert sözlerle değerlendiren Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'deki başarılı operasyonlarını işaret ederek, "Doğu Akdeniz'deki doğal kaynakların ülkemiz ve KKTC dışlanarak adeta gasbedilmesine yönelik girişimleri kesinlikle kabul etmeyeceğiz. Suriye'deki teröristlere nasıl günlerini gösterdiysek denizlerdeki haydutlara da meydanı bırakmayacağız" dedi.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

- Burgazada korvetimizin ülkemize milletimize Deniz Kuvvetlerimize hayırlı olmasını diliyorum. En geç 2020 yılında Kınalıadayı'yı da Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza teslim edeceğiz. Son dönemde Doğu Akdeniz ve Ege'de yaşanan hadiseler ülkemizin Deniz Kuvvetleri'nin en az diğer unsuları kadar güçlü olması gerektiğini bir kez daha göstermiştir. Türkiye'yi adeta denize ayak basamayacak hale getirmeyi amaçlayan çabalara asla izin vermeyeceğiz. Doğu Akdeniz'deki doğal kaynakların ülkemize ve KKTC dışlanarak adeta gasp edilmesine yönelik girişimleri kesinlikle kabul etmeyeceğiz.

"DENİZDEKİ HAYDUTLARA MEYDANI BIRAKMAYACAĞIZ"

- Türkiye'ye rağmen Doğu Akdeniz'de veya Ege'de adım atabileceklerini sananlar ne kadar büyük bir hata yaptıklarını anlamaya başladılar. Suriye'deki teröristlere nasıl günlerini gösterdiysek denizlerdeki haydutlara da meydanı bırakmayacağız.

TCG Burgazada bugün hizmete giriyor!

"SAVUNMA SANAYİİNDE DIŞA BAĞIMLILIK YÜZDE 35'LERE İNDİ"

- Türkiye savunma sanayiinde dışa bağımlılığını yüzde 80'lerden yüzde 35'lere kadar indirdi. Türkiye, dünyanın ilk 100 savunma sanayi şirketi arasına giren 4 şirketiyle bu listede en fazla şirkete sahip 6. ülke durumuna gelmiştir.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Adaları haydutlara bıraktınız, meydan var ise bırakmayın.
  Cevapla
 • yerli TC 2023 1 yıl önce Şikayet Et
  Başkanım ülkemin 4 bir yanını envayii çeşit makine gemi füze bomba atom lazerlerle donalt. %100 YERLI OLUCAK INŞALLAH
  Cevapla
 • Hidir BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  ATI ALAN USKUDARI GECTI.. Israil, Misir ve Yunanistan arasi anlasmaya göre Dogalgazin cikartilip, Misirda sivilastirilip AB'ye satiş işlemleri son aşamasina geldi. Irak ve Suriye kuzeyi petrolleri üzerine konan ABD ve şirketleri Dogu Akdenizde de sondaj işlerine başliyor..Vee bizim durum???
  Cevapla
 • bayrak 09 1 yıl önce Şikayet Et
  yasa . berhudar ol.Allah guc kuvvet versin.omrun uzun ve hayirli olsun.
  Cevapla
 • mustafa Genç 1 yıl önce Şikayet Et
  CHPKKHDPSPİP özellikle çok ama çok aşırı derece üzüldüler.Yapma reisim bu kadar da yapma çatlatacan adamları yahu yazıktır günahtır ::)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle