Faik Açıkalın Doğan Gazetecilik'te

3 Ağustos 2007 tarihinde Fortis Bank'taki genel müdürlük görevinden ayrılan Faik Açıkalın, Doğan Gazetecilik İcra Kurulu Başkanlığı'na getirildi

Faik Açıkalın Doğan Gazetecilik'te
Faik Açıkalın Doğan Gazetecilik'te
GİRİŞ 18.10.2007 07:36 GÜNCELLEME 18.10.2007 07:36

 Doğan Gazetecilik tarafından dün yapılan açıklamada, dün toplanan yönetim kurulunda, halen yönetim kurulu üyesi ve icra kurulu başkanı olarak görev yapmakta olan Hanzade Vasfiye Doğan’ın icra kurulu başkanlığı görevinden kendi isteği ile ayrılma talebinin kabulüne karar verildiği bildirdi. Açıklamada, 'Hanzade Vasfiye Doğan'ın yönetim kurulu başkan vekili olarak atanmasına, Doğan’ın ayrılması ile boşalan icra kurulu başkanlığı görevine ise Faik Açıkalın’ın getirilmesine, karar vermiştir” denildi.

Fortis'ten ayrıldı
Fortis Bank tarafından yapılan açıklamada da Faik Açıkalın'ın yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiği kaydedildi. 1962 yılı Denizli doğumlu olan Açıkalın, 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. İş yaşamına ve bankacılık kariyerine, Interbank'ta Management Trainee olarak başlayan Açıkalın, 1992 ve 1998 yılları arasında Marmarabank, Kentbank, Finansbank ve Demirbank'ta çeşitli görevler üstlendi. 1998 Mayıs'ında Dışbank'ta Merkez Şube'den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Açıkalın, Aralık 1998'de Genel Sekreterlik görevini de üstlendi. 1999 yılında bankanın Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2000 yılının aralık ayında, Dışbank Genel Müdürü olan Açıkalın, 2005 yılında bankanın uluslararası finans devi Fortis tarafından satın alınmasının ardından, Genel Müdürlük görevinin yanı sıra, İcra Kurulu Başkan Yardımcılığını da üstlendi.

(Referans)