Türkiye'ye geri dönüyorlar! Para yağacak

Ege Genç İşadamları Derneği’nin (EGİAD) düzenlediği ‘Denizcilik Sektörü-Yatçılık ve Marina Sektörü’ toplantısında, Avrupa’daki yatların Türk marinalarına geri dönmeye başladığı açıklandı.

Türkiye'ye geri dönüyorlar! Para yağacak
Türkiye'ye geri dönüyorlar! Para yağacak
GİRİŞ 25.10.2018 10:22 GÜNCELLEME 25.10.2018 10:22
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Ege Genç İşadamları Derneği’nin (EGİAD) düzenlediği ‘Denizcilik Sektörü-Yatçılık ve Marina Sektörü’ toplantısında, Avrupa’daki yatların Türk marinalarına geri dönmeye başladığı açıklandı. Türk kıyılarına en hızlı dönüşü mega yatların yaptığı, yat ve marina sektöründe kötü günlerin geride bırakıldığı ifade edildi.

EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, marina ve yat sektörünün Türkiye’nin turizmi için önem taşıdığını, sektörün daha ileri gitmesine katkıda bulunmak için toplantıyı düzenlediklerini söyledi.

 

 

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk de, Türkiye’nin turizm gelirlerinin yüzde 20’sinden fazlasını deniz turizminden elde ettiğini kaydederek, “Mavi yolculuk bir Türk markasıdır. Yat ve marina sektörümüz deniz turizminin vitrinidir. Dolayısıyla deniz turizminin her dalı gibi desteklenmeyi hak ediyor” dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Vatann sever 2 yıl önce Şikayet Et
  Büyük lüks limanlar lazım yap işlet devret tarzı
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  İyi haber de vatandaşa yansıması önemli olan
  Cevapla
 • curcuna.com 2 yıl önce Şikayet Et
  akmayacak YAĞACAK YAĞACAK....
  Cevapla
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Bize sıcak paradan ziyade soğukkanlı sermaye lazım, en ufak hareketlilikte bırakıp gitmeyecek. Üretim lazım, istihdam lazım; bilim, teknoloji, AR-GE yatırımları lazım. Sıcak para bugün var, yarın havalar soğuyunca başka sıcak diyarlara göç eder. Bize artık göçmen değil yerli, yerleşikler lazım...
  Cevapla