Türk hacker Apple'ı hackledi! Şoke eden tehdit

Turkish Crime Family isimli grubun lideri Kerem Albayrak, Apple'dan 175 bin dolar değerinde Bitcoin ya da Itunes hediye kartı istedi. Albayrak'ın talepleri yerine getirilmezse, yaklaşık 300 milyon kullanıcının hesap bilgilerini sosyal medya üzerinden paylaşabileceği belirtiliyor.

Türk hacker Apple'ı hackledi! Şoke eden tehdit
Türk hacker Apple'ı hackledi! Şoke eden tehdit
GİRİŞ 24.10.2018 11:51 GÜNCELLEME 24.10.2018 11:52
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Gelen bilgilere göre 300 milyondan fazla kullanıcının iCloud bilgilerine sahip olan Albayrak, çeşitli iCloud hesaplarına girerken kendisini kayıt altına alıp bu görüntüleri YouTube'da paylaşarak Apple'dan fidye istedi.

175 BİN DOLAR DEĞERİNDEKİ FİDYENİN BİTCOİN YA DA iTunes HEDİYE KARTI OLARAK ÖDENMESİNİ TALEP ETTİ

 

 

175 bin dolar değerindeki fidyenin Bitcoin ya da iTunes hediye kartı ile ödenmesini de isteyen Albayrak'ın mahkemesi ise devam ediyor

MAHKEME DEVAM EDİYOR

2017 Mart ayında İngiltere'de hayli konuşulan bu iCloud'un hacklenmesi olayının ardından, Albayrak'ın Londra'da yaşadığı tespit edilmiş ve hacker birinci dereceden şantaj ve ikinci dereceden yasa dışı eylem suçlarıyla yargılanmak üzere mahkemeye sevk edilmişti.

Son olarak da Westminster Sulh Ceza Mahkemesinde duruşması görülen Albayrak, 14 Kasım tarihinde görüşülecek diğer duruşmaya kadar tahliye edildi.

ALBAYRAK, WannaCry SALDIRISININ DA ARKASINDAKİ İSİM

Uzun süredir devam eden hukuki süreç dışında Albayrak'ın Apple ile bir anlaşmaya varıp varmadığına dair ise henüz bir bilgi yok. Albayrak, aynı zamanda yine  geçtiğimiz sene gerçekleştirilen WannaCry fidye yazılım saldırısının da arkasındaki isimdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Fatih Aygün 2 yıl önce Şikayet Et
    Madem bu kadar zekisiniz zekanızı daha faydalı işlerde kullansanıza
    Cevapla
  • mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
    Albayrak soyadına sahip olanlar çok zeki insanlar gerçekten. keşke zekasını vatana millete hayırlı bir işte kullansaydı
    Cevapla