60 kuruşa satıyor, zarar etmiyor! 30 gr daha gazla

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kendi fabrikalarında ürettiği Halk Ekmek, normal ekmekten hem 30 gram daha fazla hem de 65 kuruş daha ucuza satıyor.

60 kuruşa satıyor, zarar etmiyor! 30 gr daha gazla
60 kuruşa satıyor, zarar etmiyor! 30 gr daha gazla
GİRİŞ 04.10.2018 12:04 GÜNCELLEME 04.10.2018 12:04
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Ülke genelinde ekmeğin fiyatının sürekli zamlanması, vatandaşları düşündürüyor. Son yapılan zamla birlikte ekmeğin fiyatının 1 lira 25 kuruşa yükselmesiyle Adanalıların, Büyüşehir Belediyesi’nin kendi fabrikalarında ürettiği Halk Ekmek’e talebi artıyor.
Adana Vedat Dalokay Hal Kompleksi’nin içinde 2009’un Ocak ayından itibaren üretim yapan, 5 bin 413 metre kare alana kurulu Adana Büyükşehir Belediyesi Ekmek Fabrikası’nda her gün yaklaşık 300 işçinin titiz çalışmalarla ürettiği 300 bin ekmek, kentin dört bir yanında hizmet veren 219 satış noktasıyla vatandaşa ulaştırılıyor.

230 gramlık halk ekmek, normal ekmeklerden hem 30 gram daha fazla hem de 60 kuruşluk fiyatıyla daha ucuza vatandaşa sunuluyor.

Ekmek fabrikasında görevli Gıda Mühendisi ve Ar-Ge Sorumlusu Asuman Adil, 11 çeşit ekmek ürettiklerini ve halk ekmeğin en ucuz, en kaliteli ekmek olduğu için tercih edildiğini belirterek, ekmek üretiminde kullanılacak unların, titizlikle analiz edildiğini söyledi. Halk ekmeğin üretim hikayesini de anlatan Adil, "Depolarımıza gelen unlarımız, spiral yoğurma makinelerimizde yoğuruluyor. Kesme makinelerimize aktarıldıktan sonra ara dinlendirme bölümlerinde 15 dakika dinlendirildikten sonra fitil yapma makinelerinde şekil alıyor. Sonrasında hamurlarımız, fermantasyon odalarında hamurun durumuna göre 45 dakika ya da 1 saat kadar fermante ediliyor. Fermante edilen hamurlarımız jilet atma aşamasından sonra 245 derecelik tünel fırınlara alınarak pişiriliyor. Pişen ekmeklerimiz soğutulduktan sonra kasalanıyor ve halka ulaştırılıyor" diye konuştu.

Ekmek fabrikasında görev yapan Gıda Mühendisi Yunus Balıkçı ise fabrikada kar-zarar gözetmeksizin, günde 300 bin adet ekmek ürettiklerini belirterek, "Ekmeklerimiz, el değmeden seri bir şekilde üretilerek Adana’nın her köşesine itinayla gönderiliyor. Tek amacımız, sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşımıza ucuz ve hijyenik ekmek üretmek" ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 33
 • ASİLBEY_06_ÇUBUK 1 yıl önce Şikayet Et
  Karnı ekmeğe doyan fırıncıya hiç rastlamadım.Her fırsatta halkın temel ihtiyacı olan ekmekten fazla para kazanma hırsı vardır.
  Cevapla
 • mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  ibb nicin bu halk ekmegi yayginlastirmiyor ve cogaltmiyor. ne zaman gitsem ekmek bitti deniyor.
  Cevapla
 • necla 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun adana belediyesinden böyle duyarlı insanlara belediyelere cooooook ihtiyacimiz var
  Cevapla
 • Halk 1 yıl önce Şikayet Et
  Halk Düzce'de Halk Ekmek ister. Çünkü hem kamu üretimi güvenli olur hem de uygun olur.
  Cevapla
 • Sivas 1 yıl önce Şikayet Et
  Akp li belediyeler göreve özellikle büyük şehirlerde belediyeler ucuz ekmek çıkarmalı.ve üretimlerini artırmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle