Almanya'nın patronları Türkiye'ye geliyor!

Ekim ayı sonunda Alman Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ile birlikte 90 kadar Alman şirketinin CEO’sunun Türkiye’yi ziyareti planlanıyor

Almanya'nın patronları Türkiye'ye geliyor!
Almanya'nın patronları Türkiye'ye geliyor!
GİRİŞ 23.09.2018 09:24 GÜNCELLEME 23.09.2018 09:34
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

İlişkiler açısından en önemli adımı ise Erdoğan’ın önümüzdeki hafta sonu ABD gezisi dönüşü yapacağı ziyaret olacak. Edinilen bilgiye göre, Erdoğan üst düzey siyasi temaslarının yanı sıra Almanya’nın önde gelen şirket yöneticileriyle de bir araya gelecek. 

Bazı şirket yöneticileriyle özel görüşmeler de yapması beklenen Erdoğan’ın, Türkiye’deki yatırım ortamına ve bu alandaki önemli fırsatlara ilişkin bilgi vereceği Alman şirket yöneticilerine Türkiye’ye yatırım yapmaları çağrısında bulunacağı belirtiliyor.

 

 

Ekim ayı sonunda ise Alman Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ile birlikte 90 kadar Alman şirketinin CEO’sunun Türkiye’yi ziyareti planlanıyor. 

26 Ekim için planlanan bu ziyarete ilişkin bilgi veren AK Parti MKYK üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “En son listede 86 şirket yöneticisinin adı vardı, bir bölümü de Türkiye’de henüz bir yatırımı olmayan şirketlerin yöneticileriydi. 

Ekonomiyle ilgili bakanlarımız son derece önemli bir ziyaret yaptı. Şimdi de Cumhurbaşkanı gelecek hafta üst düzey temasların olacağı önemli bir ziyarette bulunacak. Yine ekim ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da bir ziyareti olacak. Bu ziyaretler, Türk-Alman ilişkilerinde yeni bir başlangıç yaratmak, ilişkileri yeniden eski noktaya getirmek açısından büyük önem taşıyor.

Almanların da bunu iyi değerlendireceğini ümit ediyorum. CEO’ların ziyaretinde de gündemi, ekonomik ilişkilerin nasıl daha ileri taşınabileceği konusu oluşturacak. Türkiye’de yatırımı olanların bu yatırımlarını daha da arttırmaları, bunlara yenilerinin eklenmesi konuları masaya yatırılacak.”

KAYNAK: HÜRRİYET / TURAN YILMAZ
YORUMLAR 7
 • murtaza 4 yıl önce Şikayet Et
  Profesyonel ucuz işçilik burada, buraya gelmeyip nereye gidecek.
  Cevapla
 • Erhan Türüdü 4 yıl önce Şikayet Et
  Almanları sağlam iş partnerleri olarak görüyorum.inşallah vw ülkemizde üretime başlar.bu hem istihdamı artırır hem daha düşük fiyatlara iç piyasada araba satılır.şu an Türkiyede en fazla satışı olan otomobil markası vw diye biliyorum
  Cevapla
 • osman 4 yıl önce Şikayet Et
  “En son listede 86 şirket yöneticisinin adı vardı, BİR BÖLÜMÜ de Türkiye’de henüz bir yatırımı olmayan şirketlerin yöneticileriydi. ne demekse bir bölümü. kim yada kimler bir bölümü. kulağa hoş geliyor ''bir bölümü''
  Cevapla
 • stefin box 4 yıl önce Şikayet Et
  almanla is yapmayin kardesim nerde yerli nerde milli
  Cevapla
 • garip 4 yıl önce Şikayet Et
  Saçmalamışsın. Kimle iş yapacağız hakkında sınır olsmaz. Bazen en önemli madde en sevmediğin ellerde olabilir ve ona ulaşmak zorundasın. Ama biz olaya ihtiyaç açından bakmalıyız, dost yada düşman değil. Dost-düşman terimleri kültürümüze ve teknolojimize ağır zararlar veriyor ve bunları terketmeliyiz. Ölçülerimizi ve ilişkilerimizi başka terimlerle tanımlamalıyız.
  Cevapla
 • Ali aksoy 4 yıl önce Şikayet Et
  Peter altmaier,almanlarin yeni başbakani olabilecek potensileye sahip bir kişi,
  Cevapla
 • osmanlı torun 4 yıl önce Şikayet Et
  Potansiyel önemli değil kardeşim, hakim dinamikler önemli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle