Kilosu 940 lira! Sipariş yağıyor

Rize'nin İkizdere Anzer yaylasında üretilen dünyaca ünlü Anzer balı, kilosu 940 liradan satışa çıktı. Bu yıl 1,5 ton üretimi yapılan Anzer balı için yurt içi ve yurt dışından 5 tona yakın sipariş alındı.

Kilosu 940 lira! Sipariş yağıyor
Kilosu 940 lira! Sipariş yağıyor
GİRİŞ 17.09.2018 17:11 GÜNCELLEME 17.09.2018 17:13
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Anzer Ballıköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Osman Civelek, balın satışına başladıklarını belirterek yurt içi ve dışından yoğun sipariş aldıklarını söyledi. Civelek, "Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet büyükleri balımızı talep etmektedir. Ballarımız valilik kanalıyla devlet büyüklerimize ulaştırılıyor. Yurt dışından Katar, Kuveyt ve Suudi Arabistan gibi Arap ülkelerinden Anzer balına yoğun ilgi var. Avrupa'nın birçok ülkesine de ballarımızı gönderiyoruz. Bu hafta içerisinde Almanya'ya bir kargo gönderdik" dedi.

'ÜRETİLEN BAL TALEBİ KARŞILAMAYACAK'

 

 

Anzer balına yurt içinden birçok talebin geldiğini söyleyen Civelek, "Anzer balı için bu yıl yeterli geleceğini düşünmüyorum. Ürtilen miktar talebi karşılayamayacak. Anzer balına ülkemizin her köşesinden birçok talep geliyor. Üretilen balın Türkiye'nin beklentisini karşılayacağını düşünüyorum. Mevcut bal miktarımızla bu talebi karşılayamıyoruz" diye konuştu.

Tüketicileri sahte bal konusunda da uyaran Civelek, "Piyasada tahlil edilmemiş, etiketsiz ve mühürsüz ballar var. Tüketicilerin bu tür ballara talep göstermemelerini istiyorum. Üzerinde etiketi, bandrolü ve son kullanma tarihi olan ürünleri tercih etmelerini rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
üretim Rize ayder
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Başkentli 3 yıl önce Şikayet Et
  Balın kralı
  Cevapla
 • Fatih 3 yıl önce Şikayet Et
  Ne özelliği varmış
  Cevapla
 • alper ağa 3 yıl önce Şikayet Et
  1,5 ton üretildiyse piyasada 15 ton bulunur o zaman meraklanmayın herkese yeter
  Cevapla
 • Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  sanki cana can katıyor bal işte, hilesiz bal yurdun her yerde güzel zaten
  Cevapla
 • serkan 3 yıl önce Şikayet Et
  aman, yemezseniz ölürsünüz sanki. hem neden buna çok zam gelmemiş? arılar dolarla çalışmıyor mu?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle