Petrolde bir önemli karar daha! Türkiye'deki sahalar...

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı`nın Siirt ve Batman sınırları içinde kalan iki ayrı sahasında genişletme yapılması kararlaştırıldı.

Petrolde bir önemli karar daha! Türkiye'deki sahalar...
Petrolde bir önemli karar daha! Türkiye'deki sahalar...
GİRİŞ 07.09.2018 12:26 GÜNCELLEME 07.09.2018 12:26
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün petrol hakkına müteallik kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
 
Buna göre, Siirt ve Batman illerinin sınırları içinde kalan 4 bin 524 hektar ve 4 bin 437 hektarlık iki sahanın yüzölçümlerinin, sırasıyla 8 bin 521 hektar ve 8 bin 452 hektar olarak genişletilmesine karar verildi.
 
Söz konusu kararlarda, sahalara ilave edilen alanlarda 3 yıl içinde en az 1'er kuyunun açılması, aksi halde ilave edilen alanın terk edilmesi şartı koşuldu.
 
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), söz konusu sahaların genişletilmesi için 19 Temmuz'da Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'ne başvuruda bulunmuştu.
 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • adanalı 2 yıl önce Şikayet Et
  yazık fetö bitti diyoruz ama çok tembeliz çok
  Cevapla
 • mechul 2 yıl önce Şikayet Et
  Özellikle batmana dikkat edilmeli. Çünkü ırak sınırına çok yakın ve kazılan her kuyuda kaliteli petrol çıkıyor.
  Cevapla
 • Turan 2 yıl önce Şikayet Et
  Enteresan nedir biliyor musun, tarih bilmemek, bizim hapsedildiğimiz sınırı onlar çizdi, keyfe de çizmedi,, musul kerkürk de zaten geri alındı,,
  Cevapla
 • hfugu 2 yıl önce Şikayet Et
  çok enterasan, komşularımız ırak ve iranda dünyanın petrolü çıkarken bizim güneydeki van, hakkari şırnak vb. illlerde çıkmamasıçok enterasan.
  Cevapla
 • Molla Kasım 2 yıl önce Şikayet Et
  En az 1 kuyu açılması isteniyor, açılmaz ise terk edileckemiş. Bir kuyu açmaya bile üşeniliyor anladığım kadarı ile. Petrol olan bölgede , zaten açılacak kuyulardan petrol çıkma olasılığı yüksek. Ne hesabı yapıyorlar bilmem. Çiflikbank gibi petrol bank kursun TPAO , bak bakalım ülkede kuyu açılmayan yer kalıyormu. Ya çalışan sayısı yetersiz, ya para yok yada çok tembeller.
  Cevapla