Bitcoin'in değerinde büyük düşüş

Dünyanın en popüler sanal para birimi Bitcoin'in değeri iki günde yaklaşık yüzde 15 düşüş gösterdi.

Bitcoin'in değerinde büyük düşüş
Bitcoin'in değerinde büyük düşüş
GİRİŞ 07.09.2018 01:30 GÜNCELLEME 07.09.2018 05:00
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

AA muhabirinin derlediği verilere göre, sanal para birimi Bitcoin'in değeri bugün 6 bin 273 dolara kadar gerilerken günlük kaybı yüzde 6,2'yi buldu.

Dün de yüzde 9,1 düşüş gösteren Bitcoin, son iki gün içerisinde yüzde 14,8 değer kaybı yaşadı.

 

 

Ayrıca, popüler sanal para birimlerinden olan Ethereum'un değeri de dün yüzde 20 azalmasının ardından, bugün yüzde 7,2 düşüşle 211 dolara kadar geriledi.

Amerikalı yatırım kuruluşu Goldman Sachs'in dün kripto para işlemleriyle ilgili yeni bir birim kurma planını askıya aldığı ve sanal paraların regülasyonu alanlarında belirsizlik gördüğü bildirilmişti.

Söz konusu karar yatırımcılar tarafından, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralarda işlem hacmi ve kullanıcı sayısında orta dönemde düşüş yaşanabileceği şeklinde yorumlanıyor.

Bitcoin, 2017'de altın yılını yaşayarak değeri yüzde bin 300'ün üzerinde artmış ve 17 Aralık'ta 19 bin 892 dolara kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Söz konusu tarihten bugüne kadar yüzde 68,5 düşüş kaydeden Bitcoin, sene başından bu yana ise yüzde 54,7 değer kaybetti.

YORUMLAR 2
  • Bir Fikir Sadece 5 yıl önce Şikayet Et
    Kafirler işi çözmüş önce al fiyatını artır, sonra sat fiyatını düşür, tekrar al artır, sonra sat düşür. tamamen ekonomi suikastçılığı yapıyorlar. minimuma inince tekrardan tavan yaparsa şaşırmayın. adamların işi bu. Türkiyede ekonomi manipülasyonları başlamadan önce aydın doğan medya grubunu neden sattı çok merak ediyorum. Eğer o da aynı işi yapıyorsa bu vatana ihanettir doğrusu. yapmıyorsa kimseye birşey dediğimiz yok zaten.
    Cevapla
  • Birkir Már Saeva 5 yıl önce Şikayet Et
    he yapıyorrsa diyosun yani yoksa sıkıntı yoktir
    Cevapla