İflas etmişti! Yeni sahibi o banka oldu...

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, mahkemenin 2015 yılında iflasına karar verdiği Şeker Piliç fabrikasının 1625 parselde bulunan kesimhane ve idare binası, ipotek alacağına karşılık Garanti Bankası A.Ş.'nin oldu.

İflas etmişti! Yeni sahibi o banka oldu...
İflas etmişti! Yeni sahibi o banka oldu...
GİRİŞ 03.09.2018 17:21 GÜNCELLEME 03.09.2018 17:21
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin en büyük beyaz et üreticilerinden olan Şeker Piliç'in, 2015 yılında iflasına karar verildi. İflas sonrasında Bandırma'daki fabrika, 30 milyon lira bedelle satılığa çıkarıldı. Daha önce yapılan 2 satışta da fabrika için alıcı çıkmadı.

Bandırma 1'inci İflas Müdürlüğü, bu kez tesisi kesimhane ve idare binasının bulunduğu alan ile kalan 53 bin 18 metrekarelik arsa vasfındaki taşınmazı ayrı ayrı satışa çıkardı. Bugün 1'inci İcra Dairesi mezat salonunda yapılan ihaleye sadece  ipotek alacaklısı olan Garanti Bankası A.Ş. katıldı. Toplam 34 bin 731 metrekare alana sahip kesimhane ve idare binası 18 milyon 72 bin 165 liradan satışa çıkarıldı. Garanti Bankası, başlangıç fiyatı olarak 9 milyon 750 bin lira fiyat verdi. Başka fiyat teklifi  olmayınca, kesimhane ve idare binası ipotek bedeli karşığında Garanti Bankasının oldu. 4üncü kez satışa çıkarılan ve 14 milyon 338 bin 666 lira bedel biçilen 53 bin 18 metrekarelik arsaya ise alıcı çıkmadı ve satış düştü.


İŞÇİLERE ÖDEME YAPILAMAYACAK

Şeker Piliç tasfiye memuru Av. Volkan Gözükara, Garanti Bankasının ipotek alacağına karşılık taşınmazı aldığını belirterek, bu satıştan herhangi bir ücret alınmadığını ve bu nedenle işçilere ödeme yapılamayacağını aktardı. Gözükara,  Bugün Şeker Piliçin iki parselden oluşan fabrikalarının 3ncü ihalesi vardı. Maalesef yine satışta başarılı olamadık. İki parselden biri Garanti Bankasına alacağına mahsuben satıldı.1625 parseldeki eski kesimhane ve idari bina bölümü ipotek alacaklısı olan Garanti Bankasına 9 milyon 750 bin lira bedelle ihale edildi. Bu satıştan masaya kalan bir bedel maalesef olmayacak. Diğer parselimiz 1572 yeni kesim hane bulunan parselimize maalesef alıcı bulamadık. Satış düştü. İşçi arkadaşlarımıza satışı yapamadığımız için maalesef müjdeli bir haber veremeyeceğiz. Önümüzdeki süreçlerde satışlarımız devam edecek, yine satmaya devam edeceğizdedi.

Gözükara, yeniden kıymet takdiri alınarak satışların icra üzerinden devam edeceğini söyledi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • Fatih Mehmet 4 yıl önce Şikayet Et
  Madem işçileri o kadar çok düşünüyor yönetim kalan arsayı tüm işçilere pay edip versin o zaman
  Cevapla
 • Adil 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu gidişler türkiyedeki firmaların en az % 3'i bankaların olacak.
  Cevapla
 • Hakkı 4 yıl önce Şikayet Et
  Sanırım %30 diyecektin. Faiz bataktır!
  Cevapla