Resmen açıklandı! O ücretler 3 yıl daha verilecek

Aday çırak ve çıraklar ile işletmelerde mesleki eğitim gören, staj ve tamamlayıcı eğitime devam eden öğrencilerin ücretlerine yapılan devlet katkısı ödemelerinin 2018-2019'dan itibaren üç eğitim ve öğretim yılı uzatılmasına karar verildi.

Resmen açıklandı! O ücretler 3 yıl daha verilecek
Resmen açıklandı! O ücretler 3 yıl daha verilecek
GİRİŞ 16.08.2018 09:24 GÜNCELLEME 16.08.2018 09:30
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Aday çırak ve çıraklar ile işletmelerde mesleki eğitim gören, staj ve tamamlayıcı eğitime devam eden öğrencilerin ücretlerine yapılan devlet katkısı ödemelerinin, 2018-2019'dan itibaren eğitim ve öğretim yılı uzatılmasına dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, aday çırak ve çıraklar ile işletmelerde mesleki eğitim gören, staj ve tamamlayıcı eğitime devam eden öğrencilerin ücretlerine yapılan devlet katkısı ödemelerinin süresinin uzatılması kararlaştırıldı.

 

 

Buna göre, işletmelerde mesleki eğitim gören, staj veya tamamlayıcı eğitime devam eden öğrencilere ödenebilecek en az ücretin 20'den az personel çalıştıran işletmeler için üçte ikisinin, 20 ve üzerinde personel çalıştıran işletmeler için üçte birinin İşsizlik Sigortası Kanunu'nda belirtilen tutarının devlet katkısı olarak ödenmesine ilişkin süre 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren üç eğitim ve öğretim yılı uzatıldı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Cafer c 2 yıl önce Şikayet Et
    Güzel bir uygulama. Bununla beraber, çırak ve stajyerlere iş yerlerinin ödediği ücretlerin de yasal mevzuat gereği asgari ücretin en az yüzde otuzu olup olmadığının denetlenmesi gerekir.
    Cevapla