General Mobile'dan en büyük yerli cep telefonu fabrikası! 100 milyon TL yatırım

Başkan Erdoğan’ın yerli cep telefonu çağrısından sonra General Mobile, yıllık 2,5 milyon adet üretim kapasiteli yeni cep telefonu fabrikasını faaliyete geçirdi. Şirketin bu yıl sonu için hedefi üretim kapasitesini 4,4 milyon adete çıkarırken 155 milyon TL'lik ihracat ile ülke sayısını da 45'e çıkarmayı hedefliyor.

General Mobile'dan en büyük yerli cep telefonu fabrikası! 100 milyon TL yatırım
General Mobile'dan en büyük yerli cep telefonu fabrikası! 100 milyon TL yatırım
GİRİŞ 18.08.2018 10:44 GÜNCELLEME 18.08.2018 10:44
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

 Marka stratejisi, operasyonu, tasarımı, Ar-Ge ve üretim tesisleri Türkiye'den yönetilen General Mobile, 100 milyon TL’lik yeni fabrika yatırımı ile birlikte ülkenin en büyük cep telefonu fabrikasına sahip olduğunu açıkladı. 33 ülkede faaliyet gösteren ve 2018 yılı sonunda toplamda 45 ülkede olmayı hedefleyen General Mobile, fabrika ile üretimi de Türkiye’de yapmaya başlıyor.

2018 YILI SONUNA KADAR 4.4 MİLYON CEP TELEFONU!

General Mobile’ın, ihracatla büyüyen bir marka olduğuna değinen General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, “Türkiye’nin uluslararası pazardaki yerini sağlamlaştırmasının tek yolu, öz kaynaklarıyla teknoloji geliştirmekten ve ihraç etmekten geçiyor. Bunun yaratacağı katma değer, Türkiye’nin gelişiminde önemli bir rol oynayacak. Türkiye’deki fabrikamızda 33 ülkeye de ihraç ettiğimiz tüm modellerimizin üretimini gerçekleştiriyoruz. Şu an yıllık üretim kapasitesi 2,5 milyon adet olan fabrikamızla hedefimiz, faaliyette olduğumuz ülke sayısını 2018 sonuna kadar 45’e çıkararak 4,4 milyon adet üretim yapmak olacak."

“2017 yılında toplam satışımızın %16’sı ihracat yolu ile oldu. Yeni fabrika yatırımımızla bu oranı 2018 yılı sonunda %20’ye çıkartmayı planlıyoruz. 2017 yılında ihracat ciromuz 75 milyon TL’ydi, 2018 sonu itibariyle ihracat hedefimiz ise 155 milyon TL. Yeni üretim üssümüzde artan üretim kapasitemizle, bir yandan iç pazarın ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da ihracatımızı güçlendireceğiz” dedi.

YORUMLAR 7
 • Sinan 58/. 1905 4 yıl önce Şikayet Et
  Benim bildiğim general Mobile bir Amerikan manıldır ve ana merkezi Newyork tadır inanmayan internet üzerinden bakabilir , İstanbul da bir kolları bulunur .
  Cevapla
 • turko 4 yıl önce Şikayet Et
  İki yıldır tüm aile vestel kullanıyoruz. Buna general mobili de ekleyeceğim. Evime yerliden başkası giremez.
  Cevapla
 • KASIRGA61 4 yıl önce Şikayet Et
  Yazılım yeri olmasına fazla bir anlamı olmaz.
  Cevapla
 • Hüseyin gültekin 4 yıl önce Şikayet Et
  Kalite en önemli sağlamlık bide servis müşteri memnuniyeti gerekiıyor
  Cevapla
 • Mehmet 4 yıl önce Şikayet Et
  İnsan çabuk unutur. İnşallah bu zorlu günleri unutmayız, yerli ürün kullanmak için gayret ederiz. Hemen hemen 1,5 senedir venüs v3 telefon kullanıyorum, bir sıkıntısını görmedim, kaç kere düştü birşey olmadı maşallah. Yazık verdiğimiz paralara. Lütfen yerli ürün kullanalım, her konuda yerli malı tercih edelim inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle