Esnaftan döviz bozdurma eylemi! Devam edeceğiz

Eminönü Sultanhamam esnafı ve Adaleti Savunan Derneği (ASDER) üyesi bir grup, hükümetin 'dövizlerinizi bozdurun' çağrısına destek vermek amacıyla 100 bin dolar bozdurdu.

Esnaftan döviz bozdurma eylemi! Devam edeceğiz
Esnaftan döviz bozdurma eylemi! Devam edeceğiz
GİRİŞ 14.08.2018 15:13 GÜNCELLEME 14.08.2018 15:13
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Eminönü Sultanhamam esnafı ve ASDER üyesi bir grup, Sultanhamam Meydanı'nda toplandı. "Ekonomik Savaşı Kazanacağız" yazılı pankart açan grup "Kahrolsun Amerika" şeklinde slogan attı. 

Grup adına ASDER üyesi İrfan Çalışkan bir basın açıklaması yaptı. Çalışkan, "Biz, Türkiye'ye karşı uygulanan ekonomik savaşın en bariz silahı olan döviz kurlarının planlı olarak yükseltilmesine, karşı duruş olarak elimizdeki dövizleri bozdurarak ülkemize tuzak kuranların tuzağını boşa çıkarma yolunda bir adım atıyoruz. Bu hareketin büyüyeceğine inanıyoruz. Bize silah olarak kullanılan dolarların, dövizin her türlüsünün bizim gözümüzde bir değeri olmadığını bütün dünyaya göstereceğiz. Bu mücadelenin bir ayağı döviz bozdurma seferberliği olduğunu gibi diğer yandan da dış ticarette doları terk edip, milli para birimimizle ödeme yapmaya başlayacağız" dedi.  

DOLARLARINI BOZDURDULAR

Daha sonra grup bozdurmak üzere yanlarında getirdikleri dolarları çıkardı. Esnafın bir bölümü ise "Yak" diye slogan attı. Grup daha sonra dolarları bozdurmak üzere meydanda bulunan banka şubesine gitti. Esnaf  toplam 100 bin dolar bozdurarak vadeli hesaplarına yatırdı. Döviz bozduran bir esnaf, "Dolar bozdurmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Bu sırada döviz bürosunda ise çok sayıda döviz bozduran kişinin olduğu görüldü. 

KAYNAK: DHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
eylem sultanahmet trump
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • aaaaaa 2 yıl önce Şikayet Et
    bunlar beni güldürüyor, bu baba yiğitliği dolar yükselmeden yapacaksınız şimdi slogan atmışlar yerim sizin sloganınızı
    Cevapla
  • Uyanıklar 2 yıl önce Şikayet Et
    Dolar tavan yaptı tabi bozdurcanız yoksa düşer zarar edersınız çakallar siziii
    Cevapla