Haluk Bayraktar açıkladı: Artarak devam edecek

SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, "Bağımsızlığımızın teminatı olan savunma, havacılık ve uzay alanında milli seferberlik ruhuyla ülkemizi büyütmeyi sürdüreceğiz." dedi.

Haluk Bayraktar açıkladı: Artarak devam edecek
Haluk Bayraktar açıkladı: Artarak devam edecek
GİRİŞ 14.08.2018 14:01 GÜNCELLEME 14.08.2018 14:33
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA İstanbul) Yönetim Kurulu Başbakanı Haluk Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, SAHA İstanbul olarak tüm üyeleriyle Türkiye'ye yönelik spekültatif atakların karşısında devletin ve milletin yanında olduklarını bildirdi.

Bayraktar, şunları kaydetti:

 

"Bu son saldırı da göstermiştir ki Türkiye, daha güçlü ekonomi, daha milli ve yerli bir savunma sanayi hedefleri istikametinde emin adımlarla ilerlemeyi sürdürmelidir. SAHA İstanbul, ülkemizdeki savunma, havacılık ve uzay projeleri için alt ana sistem, bileşen, teknoloji ve hizmetler geliştiren 302 firma, 11 üniversite, 5 teknoparkın bir araya geldiği Türkiye'nin en büyük sanayi kümelenmesidir. Türkiye'yi savunma, havacılık ve uzay alanında dünyanın en iddialı ülkeleri arasına yükseltme hedefi için enerjimizi SAHA İstanbul çatısı altında bir araya getirdik. Bu istikamete erişebilmek için bizler dün olduğu gibi, bugün ve yarın da çok çalışmaya, araştırmaya, geliştirmeye, üretmeye ve bütün bunları birlik ve beraberlik içinde yapmaya devam edeceğiz."

"SEFERBERLİĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK"

Türkiye'yi, kendi savunma sanayi araçları ile bölgesel ve küresel ölçekte kilit ülke yapma gayretlerinde hız kesmeyeceklerini belirten Bayraktar, "Yakın dönemdeki tüm saldırılar gibi, dolarla yapılan alçak saldırılar da bizleri istikametimize yürümekten alıkoyamayacaktır. SAHA İstanbul olarak, bünyemizde yer alan ana platform alt ana sistem, bileşen ve parça üretimi yapan firmalarımız, paydaş üniversitelerimiz, enstitüler ve teknopark girişimcilerimizle yerli ve milli üretim adına faaliyetlerimiz artarak devam edecektir. Bağımsızlığımızın teminatı olan savunma, havacılık ve uzay alanında milli seferberlik ruhuyla, ülkemizi büyütmeyi, milletimizin gururu olmayı sürdüreceğiz. Hiçbir saldırı Türkiye'yi ve milletimizi hedeflerinden saptıramayacak. Milli savunma sanayimiz için seferberliğimiz artarak devam edecek." ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Muhammed 2 yıl önce Şikayet Et
  Windows İşletim Sistemi değiştirilmeli, milli yazılım olarak Pardus İşletim Sistemi kullanılmalıdır. Pardus'u yaygınlaştırmalıyız.
  Cevapla
 • Degil 2 yıl önce Şikayet Et
  Savunma sanayi silahları içinde hayal denilmişti türkiye için.hicbir şey hayal değildir.yeter ki imkan olsun ve öne engel konulmasin,herşey yapılır. Windows sistemini dünya dışı bir varlık mı yaptı? Insan yapmadı mı?
  Cevapla
 • Gercek 2 yıl önce Şikayet Et
  Hayal bu dedigin.normal zamanda yapamamaşiz...
  Cevapla