Bakan açıkladı! Binlerce kişiye istihdam...

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Proje bazlı 4 yatırım ile 4 bin 414 kişiye istihdam sağlanacak" dedi.

Bakan açıkladı! Binlerce kişiye istihdam...
Bakan açıkladı! Binlerce kişiye istihdam...
GİRİŞ 03.08.2018 15:29 GÜNCELLEME 03.08.2018 15:31
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan ve bugün Resmi Gazete'de yayımlanan proje bazlı teşvikler ile 8 milyar TL'lik 4 yatırım yapılacağını ve 4 bin 414 kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

Yatırımların ilki Tusaş-Türk Havacılık ve Uzay Sanayi tarafından Ankara'da yapılacak olan 5,66 milyar TL sabit yatırım tutarlı Milli Muharip Uçak Üretim Tesisi yatırımı olacak.

 

 

Diğer yatırımlar, Bosch Sanayi ve Ticaret tarafından Bursa'da yapılacak olan 1,24 milyar TL sabit yatırım tutarlı Yeni Nesil Yüksek Basınçlı Benzinli Enjektör Üretim Tesisi, BMC Otomotiv tarafından Sakarya'da yapılacak olan 571,5 milyon TL sabit yatırım tutarlı Muhtelif Raylı Sistem Araçları Üretim Tesisi ve 585 milyon TL sabit yatırım tutarlı Dizel Motor, Transmisyon ve Alt Sistemleri Üretim Tesisi olacak.

Varank twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Bu yatırımlarla cari açığın azaltılmasına 1,2 Milyar dolarlık katkı sağlamayı hedefliyoruz." dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
müjde
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Umut karka 2 yıl önce Şikayet Et
    Sayin bakanim turkiyeye ek kaynaga veya esnaf destegine itiyaç yok aslinda bu ulkenin dogal kaymaklari yeterli dogal tas sekteröndiki bazi önlemler alinmasi gerikiyor yurt disina blok ihrscatini keseniz bile bazi sorunlar kendiliginden çözülür lokomatif sektöru mermere dayali illerde çok büyük sikintilar asil onlara ne yapicasiniz bügun önlem alsaniz en az iki yilda anca cözüme kavusur
    Cevapla