Emekli maaşları kurban bayram öncesinde hangi gün yatırılacak? Gün belli oldu

Kurban Bayramına az bir zaman kala masraflar vatandaşın gözünde büyüyor. Geçtiğimiz Ramazan bayramı öncesinde ödenmeye başlanan ikramiye yüzleri güldürecek, maaşların ise erken yatması da gündemde. Peki, Ağustos ayının ilk günlerinde yatması beklenen ikramiye ile SSK, Bağ-Kur emekli maaşları ne zaman yatacak?

Emekli maaşları kurban bayram öncesinde hangi gün yatırılacak? Gün belli oldu
Emekli maaşları kurban bayram öncesinde hangi gün yatırılacak? Gün belli oldu
GİRİŞ 16.08.2018 13:48 GÜNCELLEME 16.08.2018 13:48
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Bu bayram da geçen Ramazan bayramında olduğu gibi emeklilerin yüzü gülecek. Ağustos ayının 1-5 tarihleri arasında ödenmesi beklenen memur emekli maaşları ile birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları da erkenden hesaplarda olacak. Maaşlarla beraber ikramiye ödemesi de alacak olan emekliler az da olsa rahat bir nefes alacaklar. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı ile birlikte ödenmeye başlanan bayram ikramiyesi bu bayram da bin lira tutarında yatırılacak. Peki, emekli maaşları bayram hangi gün hesaplarda olacak? İşte, emekliye bayram ödemeleri son gelişmeler...

EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?

 

Bu sene 21 Ağustos'a denk gelen Kurban Bayramının birinci günü öncesinde hesaplara yatırılması beklenen emekli maaşlarının ödeme günleri belli oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığınca ödeme günleri Kurban Bayramı tatiline rastlayan, emekli ve hak sahiplerinin gelir ve aylıklarının 18 Ağustos'tan itibaren ATM'lerden, 20 Ağustos'ta da bankalardan ödeneceğini bildirdi. Açıklamada, "Ödeme günleri Kurban Bayramı tatiline rastlayan, emekli ve hak sahiplerinin gelir ve aylıkları, 18 Ağustos'tan itibaren bankamatiklerden, 20 Ağustos'ta bankalardan ödenecek" ifadesi kullanıldı.

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyelerinin Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine ise 17 Ağustos'ta ödeneceğini bildirdi. Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da bayram ikramiyesi ödemeleriyle emeklilerin yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine 17 Ağustos'ta bayram ikramiyesi ödeyeceğiz. Bayram ikramiyesi ödemeleri emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun."

Emeklilere yapılacak bayram ikramiyesi ödemesinin dosya başına 1.000 lira olacağını anımsatan Selçuk, şu bilgileri paylaştı:

"Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak."

Selçuk, Kurban Bayramı için 11 milyon 767 bin 550 emekli ve hak sahibine toplamda 10 milyar 417 milyon 886 bin 693 lira bayram ikramiyesi ödeneceğini bildirdi.

YORUMLAR 6
 • Fatih 5 yıl önce Şikayet Et
  İlgili bankayı aradım SGK emekli maaşını bayramdan sonra ödeyecekmiş. Sebep ise 26 sında maaş aldığımız için hesaba yatırılmamış
  Cevapla
 • seher karaman 5 yıl önce Şikayet Et
  65yaş üstü maaş alanlar bayram ikramiyesi almıyacaklarmı ptt ödeme yapmadı
  Cevapla
 • Demirtaş Aktaş 5 yıl önce Şikayet Et
  Benim Ağustos 2018 ayına ait emekli maaşım e devlette yatmış görüldüğü halde T C Ziraat bankası mania merkez şubesi bu gün gittim niye ödemedi paran ayın 26 sına ödenecekmiş.
  Cevapla
 • Demirtaş Aktaş 5 yıl önce Şikayet Et
  Bu gün 18,08,2018 tarihinde manisa ziraat bankası merkez şubesine gittim emekli maaşım ödenmesi hani bayram dolayısıyla erken ödenecektir oysa SGK maaşımı e devlette yatırmış görünüyor.
  Cevapla
 • aysel 5 yıl önce Şikayet Et
  Emekliye faizsiz devlet promosyonu ne zaman
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle