Patronları teklifi reddetti! Göz yaşları sel oldu

Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) çıkan yangında küle dönen fabrikanın patronu Köksal Sarı, üyesi olduğu derneğin başlattığı 50'şer bin TL'lik destek kampanyasında toplanacak paraları kabul etmeyeceğini açıkladı.

Patronları teklifi reddetti! Göz yaşları sel oldu
Patronları teklifi reddetti! Göz yaşları sel oldu
GİRİŞ 26.07.2018 12:34 GÜNCELLEME 26.07.2018 12:34
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Antalya OSB'de geçen pazartesi günü elektrik aksamındaki arızadan çıktığı tahmin edilen yangında tamamen küle dönen 20 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikanın yeniden inşa edilerek üretime kaldığı yerden devam etmesi ve bugünkü şartlarda hem personelinin korunması hem de olası maddi zorlukların aşılması amacıyla iş dünyası harekete geçti. Köksal Sarı'nın da üyesi olduğu 130 üyeli Döşemaltı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD), destek kampanyası başlattı. DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer dün yaptığı açıklamada, isteyen işadamlarından 50'şer bin lira toplanacağını açıkladı.

"YARDIMI KABUL ETMEYECEĞİZ"

 

 

DHA'nın haberine göre, kampanyadan haberdar olan Köksal Sarı, iyi niyetli bu düşünceden dolayı teşekkür etti ancak yardımı kabul etmeyeceğini kaydetti. Sarı, "DÖSİAD'ın 50 bin TL'lik yardım bağış kampanyası tamamen firmamızın ve şahsımın dışında gerçekleşmiştir. Firmamız kendi imkanları ile bu durumu atlatacak durumdadır.

Dolayısıyla, herhangi bir dernekten veya firmadan talebimiz olmadığı gibi böyle bir yardımın kabul edilmesi de mümkün değildir. Firmamız kazanç üzerine kurulu ve sektöründe söz sahibi bir konumda olup, bu tür olaylarda yardımla zararın kapatılması gibi bir durum da söz konusu değildir. Haberimiz olmadan böyle bir düşünceye sahip iyi niyetli arkadaşlarımıza da teşekkür ederiz" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Recep TAŞ 2 yıl önce Şikayet Et
  Duacıyız...Rabbim yardımcınız olsun
  Cevapla
 • OFLU 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu fikri ortaya atan kişi(ler)nin elini öpüyorum. Çok onurlu bir davranış. Düşene bir tekme de bizden denmemiş. Keşke herkes bu olaydaki gibi aynı duyarlılığı gösterebilse. Ama nerdeeee, insanımızın geldiği durum; Ver ALLAH' ım ver. Bu kulun, helal demez, haram demez, yer ALLAH' ım yer.
  Cevapla
 • Numan 2 yıl önce Şikayet Et
  Gecmis olsun..Allah cc yar ve yardimcin olsun..amin
  Cevapla
 • Enigma 2 yıl önce Şikayet Et
  Öncelikle geçmiş olsun. Bu olayda firmaların veya işletmelerin kenetlenmesi bizim Ülkemizin insanlarına münhasır olduğunu bilmek gerek.
  Cevapla
 • Osman KAYA 2 yıl önce Şikayet Et
  Onurlu davranış. Tebrik ediyoruz. Böylelerine ihtiyaç çok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle