Girişim Hareketi Girne’de İlk Semineri İle etkinliklere başladı

Girişim Hareketi Kuzey Kıbrıs’ta Lefkoşa’dan sonra Girne’de de çalışmalarına başladı. Program girişimcilik alanında farkındalık artırma ve katma değerli girişimcilik projelerine ulaşmayı hedefliyor.

Girişim Hareketi Girne’de İlk Semineri İle etkinliklere başladı
Girişim Hareketi Girne’de İlk Semineri İle etkinliklere başladı
GİRİŞ 17.07.2018 14:01 GÜNCELLEME 17.07.2018 14:01

Programın şubeleşme süreci Lefkoşa sonrasında Girne ile devam ediyor. Kuzey Kıbrıs’ta çalışmaların liderliğini üstlenen Dilek Kurnaz görevi ile ilgili, “Kuzey Kıbrıs’ta girişimcilik adına yeni bir döneme giriyoruz, Girişim Hareketi’ni Lefkoşa’dan sonra Girne’ye de getirmekten mutluluk duyuyorum. Programa katılan girişimci adayları, özel tasarlanmış program kapsamında seminer, sohbet ve atölyelere dahil olacak ve girişimciliğe adımlarını atacaklar. Bu yıl içerisinde pek çok girişim fikrini dinleme şansı bulacağız ve yerel kalkınma için önemli değerler üretmeye başlayacağız. Yakın bir zamanda da Melek Yatırım Ağımızın bir şubesi Kuzey Kıbrıs’ta hayata geçmiş olacak.” açıklamasını yaptı.

Girişim Hareketi, girişimcilik alanında etkinlikleri ile farkındalık oluşturuyor. Bu etkinliklerin birisi de seminerler. İlk seminer de “Girişim Dünyası ve Yatırım Fırsatları” başlığı ile Girne’de BH Lex North Cyprus Law Clinic ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Program içerisinde aylık gerçekleşen seminer, sohbet, atölye ve forumlar bulunuyor. Dönemsel zirve ve yarışmalar gerçekleşiyor. Eğitmenler, mentorler, girişimciler, yatırımcılar, adaylar bir araya gelerek projeleri değerlendiriyor ve gelişimlerine katkı sağlıyor.