Altında devrim! Dünyada ilk kez Türkiye yaptı...

İstanbul Takas ve Saklama Bankası AŞ, Kişiden Kişiye Altın Transfer Sistemi'ni bugün itibarıyla müşterilerinin hizmetine sundu.

Altında devrim! Dünyada ilk kez Türkiye yaptı...
Altında devrim! Dünyada ilk kez Türkiye yaptı...
GİRİŞ 16.07.2018 11:54 GÜNCELLEME 16.07.2018 11:54
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Türkiye`nin global çapta bir altın merkezi olması yolunda atılan bu adım ile fiziki karşılığı Borsa İstanbul`un işlettiği saklama kasalarında bulunan altınlar EFT hızında transfer imkanına kavuşuyor.

İstanbul Takas ve Saklama Bankası AŞ'nin (Takasbank), internet sitesinde yer alan açıklamada, Takasbank  tarafından yazılım ve sistem geliştirmesi yapılan ve bankaların katılımıyla  işleyecek Kişiden Kişiye Altın Transfer Sistemi'nin bugün itibarıyla hizmet  vermeye başladığını bildirdi.
  
Bu sistemle bankalardaki altın depo hesaplarının mobilite kazandığı,  altının bir nakit ödeme aracı özelliğine kavuştuğu aktarılan açıklamada, şu  ifadelere yer verildi:
 
"İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi'nin en önemli  bileşenlerinden biri olan bu sistem,  ülkemizin global ölçekte bir altın merkezi  olma hedefinde kilometre taşı özelliğine sahip olacaktır.  Faaliyet izni Türkiye  Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından verilen bu sistemde, fiziki karşılığı Borsa  İstanbul'un en modern ve son teknoloji imkanları ile işlettiği saklama  kasalarında bulunan altınlar EFT hızında transfer imkanına kavuşmuştur. Dünyada  ve Türkiye'de ilk olan Altın Transfer Sistemini ülkemize armağan etmekten gurur  duyduğumuzu kamuoyuna saygı ile duyururuz." 
 

 

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 22
 • xxxl 5 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye nin altinlari neden ingiltere de , 450 ton altın ingiltere'ye hangi tarihte gitti bilen yazsin
  Cevapla
 • gökhan 5 yıl önce Şikayet Et
  Dolar bittiğinin emareleri, dünyayı yöneten komite iflas etmiş tir.
  Cevapla
 • Tebrikler 5 yıl önce Şikayet Et
  Tebrikler
  Cevapla
 • Gurbet 5 yıl önce Şikayet Et
  Yabancı ülkelerde ikamet eden kişilere döviz yatırıp, döviz çekme imkanı sağlanması halinde tasarrufların büyük bir kısmı Türkiye ye gelecektir.
  Cevapla
 • yb343675 5 yıl önce Şikayet Et
  Emeği geçen herkese teşekkür ederim bir başlangıç müjdesi hayırlara vesil olsun inşallah. . BÜYÜK TÜRK EKONOMİSİNE ÖNEMLİ BİR ADIM projeyi yapanlar iyiki varsınız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle