Ünlü yatırımcıdan flaş Türkiye açıklaması!

Ünlü yatırımcı Mark Mobius, Türkiye'nin ticaret savaşından fayda sağlayabileceğini belirtti.

Ünlü yatırımcıdan flaş Türkiye açıklaması!
Ünlü yatırımcıdan flaş Türkiye açıklaması!
GİRİŞ 11.07.2018 09:06 GÜNCELLEME 11.07.2018 09:38
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Gelişen piyasalar denildiğinde ilk akla gelen isimlerden milyarder yatırımcı Mark Mobius, Türkiye için değerlendirmelerde bulundu.

81 yaşındaki piyasa gurusu Mobius, Türkiye ve Brezilya’nın değer kaybeden para birimleri sayesinde ticaret savaşlarından avantajlı çıkabileceğini söyledi.

 

 

Bloomberg'e konuşan Mobius , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin döviz cinsi borç problemine çözüm getirmesi gerektiğini düşünüyor.

Ayrıca Mobius, ticaret savaşları üzerine "ABD ile Çin arasındaki ticaret anlaşmazlığı son derece kritik. Daha kötüye gidebilir. Anlaşmazlık artarsa en çok kaybeden Çin olacak" yorumu yaptı.

Öte yandan Mobius'un son değerlendirmeleri gelişen ülkeler için pek parlak bir resim çizmedi. Gelişen ülkelerdeki fiyatlamalar için dip seviyelere gelindiğini söylemenin zor olduğunu belirten Mobius, ek yüzde 10 düşüşün mümkün olduğunu belirtti.

Mark Mobius, Franklin Templeton Investments’ten ayrıldıktan sonra emeklilikten vazgeçerek Mobius Capital Partners'ı kurdu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Deli Dumrul 2 yıl önce Şikayet Et
  81 yaşındaki adamın, kendine faydası yok. Görüş bildiriyor.
  Cevapla
 • Anahtarcı 2 yıl önce Şikayet Et
  Mustafa topaloğlu değilmi bu adam
  Cevapla
 • heval 2 yıl önce Şikayet Et
  icraatları görmeden karamsarlık neden açık düşmanlıktır. paranın pazarın düşmanı olmaz kazananları olur. amaç borsayı düşürüp iyi seviyelerden almayı hesap ediyor para babaları ama bu sefer istedikleri olmayacak. yine yüz akıyla çıkacağız hemde 1 haftada hiç şüphem yok.
  Cevapla