Şifa kaynağı... Kaşığı 100 liradan satılıyor!

Tokat Arı Yetiştiricileri Birliği Başkan Ali Demir, kent genelinde yılda 1 ile 2 kilo arasında üretilen arı sütünün bir tatlı kaşığı fiyatının 100 lira, kilosunun ise 10 bin liradan satıldığını söyledi.

Şifa kaynağı... Kaşığı 100 liradan satılıyor!
Şifa kaynağı... Kaşığı 100 liradan satılıyor!
GİRİŞ 08.07.2018 11:54 GÜNCELLEME 08.07.2018 11:56
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Arı Yetiştiricileri Birliği Başkan Ali Demir, kent genelinde arı sütü üretimi yapan arıcıların yılda 1 ile 2 kilo arasında arı sütü elde ettiğini söyledi.

Arı sütünün vücutta hücrelerin yenilenmesine faydalı olduğunu belirten Demir, "Şimdiye kadar il genelinde arı sütü üreticisi 7 ile 10 kişi arasındaydı. Bu yıl Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ile birlikte Erbaa ve Niksar'da 20 kişiye arı sütü ve ana arı üretimi hakkında eğitimler verdik. Bu konuda sertifika alan arıcılarımıza da 3'er bin lira hibe veriliyor" dedi.

 

 

İşçi arıların 35 ile 45 gün arasında yaşadığını, ana arının ise 5 ile 7 yıl arasında yaşadığını söyleyen Demir, "Bu ana arılar sadece arı sütü ile beslenir ve 5 ile 7 yıl arasında yaşarlar. Yani ana arıların ömrünü uzatan besin kaynağı budur. Bir kovan arıdan alınan arı sütü 1 ile 3 gram arasındadır. Çok zor ve meşakkatli bir iştir. Bir tatlı kaşığı içerisinde yaklaşık 10 gram var. Bunun maddi değeri 100 liradır. Çok değerli bir besindir. Bu arı sütü 100 gram bal ile karıştırıldığı an yaklaşık bir tüketiciye 10 gün gider. Arı sütünün kilosu 10 bin lira, gramı ise 10 liradan satılıyor" diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
fiyat şifa Tokat
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • garib 2 yıl önce Şikayet Et
  Haah! tamam şimdi herkesin canı arı sütü çeker. Çok faydalı çook.
  Cevapla
 • esas 2 yıl önce Şikayet Et
  Ayılara bedava
  Cevapla
 • UGUR 2 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşim ben kendime istiyorum gelirken yurt dışından gelirken akrabalarım getiriyor bana balınıda sütünüde hepsini polenine kadar balın litresi 10 liradan alıyorum o beyaz bal yanı sütünüde 25 liradan alıyorum. Yahu arkadaş Bizim ülkede neden her şey milyar dolar anlamıyorum bence insanların yüzünden kaynaklanıyor.
  Cevapla
 • Atillahan 2 yıl önce Şikayet Et
  Sahte olmadigini nasil bilecegiz?piyasada gercek bal yokken!
  Cevapla
 • Hiçkimse 2 yıl önce Şikayet Et
  Bende kızıma alıyorum gerçekten çok pahalı
  Cevapla