Tüfenkci: Ekonomiye daha fazla odaklanacağız

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Türkiye’nin 24 Haziran’dan sonra yeni bir sisteme geçtiğini belirterek, ekonomiye daha fazla odaklanacaklarını söyledi.

Tüfenkci: Ekonomiye daha fazla odaklanacağız
Tüfenkci: Ekonomiye daha fazla odaklanacağız
GİRİŞ 02.07.2018 09:21 GÜNCELLEME 02.07.2018 09:21
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ekovitrin Uluslararası Yılın Starları Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bütün sıkıntılara rağmen büyümeye devam ettiğini söyledi. 

Ülkenin 24 Haziran’dan sonra yeni bir sisteme geçtiğini anlatan Tüfenkci, “Bu sistemin önceliği iki noktada toplanıyor. Birincisi ekonomiye daha fazla odaklanacağız. Daha fazla büyümeye, istihdama, üretime odaklanacağız. İnsanlarımızın refah düzeyini artırma noktasında daha hızlı ve etkin kararlar alabilmenin önünü yeni yapılanmayla beraber açmış olacağız. Daha çok erdemin, iradenin ve cesaretin hakim olduğu, Türkiye’nin agresif bir büyüme göstermesi noktasında önemli bir dönemece giriyoruz.” ifadelerini kullandı.

İkinci önceledikleri konu olan güvenlik ve terörle mücadele noktasında yakalanan başarıyı, teröristlerin bu topraklardan kökü kazınana kadar devam ettireceklerini vurgulayan Tüfenkçi, “Bu noktadaki kararlılığımız da inşallah yeni dönemde daha da artarak devam edecek.” diye konuştu.

Bakan Tüfenkci, “Eğitimde gelinen noktanın daha üst seviyelere çıkacağı, daha fazla demokrasi ve hukukun egemen olduğu bu yeni dönemin arifesinde böyle bir organizasyona bulunmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade ediyorum.” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
ekonomi bakanı
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • köroğlu 2 yıl önce Şikayet Et
    lütfedersiniz sayın tüfenkçi vatandaş olarak 16 yılıdır görevimizi yapıyoruz reise gece gündüz yardımcı olun o dört saat uyuyorsa sizlerede fazla uyumak haram olsun. ülkeyi patatese soğana limona kurban etmeyin vatandaşın yüzü gülüyorsa sizinde gülsün fazla söze gerek yok reisimizi izleyen inceleyin onun gibi olmaya çalışın bu millet sizi sırtında indirmez vesselam
    Cevapla