Bakan Fakıbaba: Patates fiyatları hemen düşecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, patates fiyatlarındaki artışa ilişkin, "Biz evelallah her şeyi hallederiz. Bakın göreceksiniz hemen fiyatlar düşecek, soğanda da patateste de, nohutta da... Tedbirlerimizi aldık." dedi.

Bakan Fakıbaba: Patates fiyatları hemen düşecek
Bakan Fakıbaba: Patates fiyatları hemen düşecek
GİRİŞ 23.06.2018 09:10 GÜNCELLEME 23.06.2018 09:11
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Bakan Fakıbaba, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ve partisinin milletvekili adaylarıyla bir tesiste düzenlenen programda, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Daha sonra merkez Haliliye ilçesindeki Sırrın Cemevi'ne ziyarette bulunan Fakıbaba ve beraberindekiler, Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şube Başkanı Reşit Burhan ve vatandaşlarla sohbet etti.

 

 

Fakıbaba, buradaki programın ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce olduğu gibi bundan sonra da Alevi vatandaşlarla birlikte olmaya devam edeceklerini belirtti.

Kendilerini kabul eden vatandaşlara teşekkür eden Fakıbaba, "Alevi Kültür Derneği'nde başkan ve çok değerli Alevi kardeşlerimle  hasbihal ettik, problemlerini dinledim. Onlar benim gerçekten çok saygı duyduğum değerli insanlar. İnşallah bundan sonra da zaman zaman ziyaret edip, problemlerini çözmek için çalışacağım." dedi.

"En kısa sürede fiyatlar normale dönecek"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, patates fiyatlarındaki artışa ilişkin de gerekli tedbirlerin alındığını bildirdi.

 Fiyat artışlarının normal olmadığını vurgulayan Fakıbaba, şunları söyledi:

"Hayretler içerisindeyim, 1,5-2 ay önce Sayın Başbakanımızla Niğde ve Aksaray'daydık. Dediler ki 'Patates elimizde, depolarda kaldı, 50 kuruşa alan yok, bize ihracat desteği verin.' Biz de bunun üzerine Bakanlar Kurulu'ndan patatese ihracat desteği verdik. Bütün bakanlar imzaladı. Nasıl olur da böyle bir durumda 50 kuruş olan patates 5-6 liraya çıkar anlamış değilim. Biz evelallah her şeyi hallederiz. Bakın göreceksiniz hemen fiyatlar düşecek, soğanda da patateste de nohutta da... Tedbirlerimizi aldık. Vatandaşlara şunu söylüyorum, karanlık eller var, bu elleri evelallah yok edeceğiz. Onlar görecekler, benim vatandaşıma 50 kuruşluk ürünü 6 liradan yedirenden hesabını soracağız. En kısa sürede fiyatlar normale dönecek."

Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şube Başkanı Reşit Burhan ise ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, Bakan Fakıbaba'ya her zaman kapılarının açık olduğunu bildirdi.

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Halim 2 yıl önce Şikayet Et
  Gelin 1 lira oluncaya kadar yemiyelim zaten patates son baharın tadı güzel olur yarından itibaren ben almıyorum
  Cevapla
 • dırewneke 2 yıl önce Şikayet Et
  Patates soğan ister istemez düşecek ürünün lerin bolluğuna bağlı Önemli olan dövizin akar yakıtın demirin şekerin yağın sütün peynirin su elektrik vergilerim çocuk bezlerin ilacın düşmesidir İNŞALLAH
  Cevapla
 • Akın 2 yıl önce Şikayet Et
  Seçimden sonra zaten düşer, önemli olan yükseldiğinde hemen müdahale edip düşürmekti. Seçim üstü bir haftadan fazladır fiyatlar tavan yapmış kimseden ses çıkmıyor, neden birkaç gün önce çıkıp bunu yapanları deşifre etmediniz.
  Cevapla
 • kamil 2 yıl önce Şikayet Et
  ihracaat desteğini kaldırın hemen düşer.
  Cevapla
 • Hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  Ozaman .bunlar bi firsati verdirmeyin .yok exin .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle