Patates ve soğana müdahale geliyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, patates ve soğanda yaşanan spekülatif harekete yönelik bugünden itibaren Ekonomi Bakanlığı olarak müdahale edileceğini kaydetti.

Patates ve soğana müdahale geliyor
Patates ve soğana müdahale geliyor
GİRİŞ 21.06.2018 11:39 GÜNCELLEME 21.06.2018 11:45
Bu Habere 177 Yorum Yapılmış

Arz ve talep dengesizliği ve aşırı yağışlardan ötürü patates ve soğanda yaşanan olumsuz durumu fırsata çevirmek isteyen fırsatçıların ürünlerini stoklaması nedeniyle patatesin raflardaki fiyatının 6 liraya soğanın ise 6.5 liraya çıkmasının ardından Ekonomi Bakanlığı harekete geçti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, patates ve soğanda yaşanan spekülatif harekete yönelik bugünden itibaren Ekonomi Bakanlığı olarak müdahale edileceğini duyurdu. Bakan Zeybekci yaşanan spekülatif fiyat artışlarında üretici ve çiftçinin cebine para girmediğini belirterek bugünden itibaren oranı önceden belirlenmiş paket dahilinde kısmi patates ve soğan girişine izin vereceklerini kaydetti.

 

 

YORUMLAR 177
 • Mehmet Atay 4 yıl önce Şikayet Et
  bugün ümraniye atakent hakmar marketten patates aldım fiyatı 5.95 di bunun bi cezası varmıdır varsa aksam patatesleri markete gidip fırlatıp şikayet edicem ?
  Cevapla
 • Dadas 4 yıl önce Şikayet Et
  Devlet çiftçi den alıp direk halka satmalı arkadaki godimanlr temizlenmeli çiftçi 50 kuruşa zor satıyor pazarda 6 lira olacak iş değil terörle mücadele eder gibi bu godimanlr skulatorlerle mücadeleedilmeli
  Cevapla
 • ONUR 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu nasıl iştir anlayamıyorum. Afrin'de Kandil'de Mümbiç'te teröriste diz çöktürüyoruz, neredeyse tüm dünya bize hayran hayran bakıyor ama ne hikmetse et tüccarlarına, patates tüccarlarına, Adalar'daki faytoncularla devlet baş edemiyor. Bu işi anlayan biri varsa beri gelsin
  Cevapla
 • UzmAnaliz 4 yıl önce Şikayet Et
  Tarım işi Genel kurmay başkanlığına bağlanmalı şaka değil ülkeler nasıl köleleleştirilir ? Tabiki tarımla .tarım ülkelerin can damarı sınırlarımızı güvenliğimizi nasıl Askerimiz koruyor ise Tarımıda asker korumalı denetlemeli çiftçiyi üreticiyi kurt ajan bozuntusu tüccarlara bırakmamalı !!! Tarım yoksa millet aç kalır kaos çıkar düzen kalmaz . patates değip geçmeyin dünyada 1 yıl patates ve tavuk çeşitli sebeblerle hastalık gibi, üretilemese Dünyada büyük savaşlar çıkar, şaka gibi ama gerçek!!! Bu kadar basit kaos çıkması 2 kalem ürüne bakar tavuk ve patates.
  Cevapla
 • ayyıldız 4 yıl önce Şikayet Et
  Tarım politikan,eğitim politikan olmazsa ne yapacağini bilemezsin.Tarım ürünlerinin ekimi ve denetimi devlet tarafından yapılmalı ve çiftçi desteklenmeli.yoksa bu yıl soğan diğer yıl nohut artar.tarım politikası şart.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle