Ekonomi Bakanı İşsizlik rakamlarını değerlendirdi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci işsizlik rakamlarındaki düşüşü değerlendirdi. Zeybekci düşüşün gelecek dönemde de devam edeceğini bildirdi.

Ekonomi Bakanı İşsizlik rakamlarını değerlendirdi
Ekonomi Bakanı İşsizlik rakamlarını değerlendirdi
GİRİŞ 18.06.2018 14:18 GÜNCELLEME 18.06.2018 14:19
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ekonomi Bakanı yaptığı açıklamada:

"İşsizlikte düşüş devam ediyor. Bu ay ihracatta büyümemiz yine güzel bir rakamla gelecek. Ramazan, bayram ve seçimin de girdiği ortamda Türkiye yine ihracatta tarihinin rekorunu kırarak haziranı tamamlayacak. Genç işsizlikte de yüzde 1,5 puan düşüş var. İyiye doğru bir yönelim var. İnşallah önümüzdeki ay beklentilerimiz tek haneli" dedi.

 

 

 

YORUMLAR 1
  • Batman 72 4 yıl önce Şikayet Et
    inşallah 2018/1 kpss merkezi haziran personel alımların da 2500 değil 100 bin kişi ,sağlık haricinde ,diğer branşlarda da alım olur insallah .şahsen çok büyük beklenti içindeyim zira açıktan alımlarda 50 bin kişi sağlık personeli alındı alınıyor merkezi atamalara alıma gerekyok üniversitelerede akademik ve sağlik alımı var bu merkezi alımda endüstri meslek liselerinden de alım olacak inşallah mezun verdiğin sayı oranında 2 eksi 2 artı alım olduğunda hem işsizlik azalır hemde işsizler ordusuna yenileri eklenmemiş olur .Tpao ,teiaş, ttk, üniv ,emniyet termik santraller ,dsi ,ebk ,eti ,tcdd,gibi ve devletin diğer kamu kurumlarıda bu merkezi alımda olur personel istihdam eder
    Cevapla