İlk kez oluyor! Oturacak yer kalmadı

Her yıl Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na çok sayıda Türk vatandaşı geçiş yaparken, bu bayramda euronun yükselişini fırsat bilen Yunan turistler alışveriş için Ayvalık'a akın etti.

İlk kez oluyor! Oturacak yer kalmadı
İlk kez oluyor! Oturacak yer kalmadı
GİRİŞ 15.06.2018 15:06 GÜNCELLEME 15.06.2018 16:58
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Ayvalık Deniz Hudut Kapısı’ndan Türkiye'ye girişte bu bayram daha önce yaşanmayan bir hareketlilik söz konusu. Yunanistan’ın Midilli Adası başta olmak üzere Ege’deki adalardan alışveriş için Türkiye'ye gelen Yunanlar yoğunluğa neden oldu.

Yunan turistler özellikle alışveriş için ilçeye akın ediyor

 

Alışveriş için Türkiye'yi tercih eden Yunan turistler feribotları doldurdu. Ayvalık'taki semt pazarına akın eden yüzlerce Yunan vatandaşı, pazar filelerini doldurup evlerine öyle döndü.

Alışveriş için akın akın Türkiye'ye geliyorlar

Midilli halkının Ayvalık’taki semt pazarlarına akın ettiğini belirten Fatih Jale, “Midilli’den Ayvalık’a geliş sayısı çoğaldı. Avro’nun Türk Lirası karşısında yüksek olması nedeniyle tüm alış verişlerini Ayvalık’tan temin etmek isteyen Midilli halkı feribotları doldurmaya başladı. Geçtiğimiz Perşembe günü Ayvalık’ta kurulan bölgenin en büyük semt pazarına 400 Yunanlı geldi. Bunların hepsi de akşam seferimizde Midilli’ye dönerken yaptıkları alışverişlerle dolu dolu döndü. O kadar çok alışveriş yapmışlardı ki, feribotta adeta oturacak yer kalmamıştı. Hele hele şimdilerde daha çok inşaat malzemesi üzerine çelik kapı, seramik, mutfak dolapları, gardıroplar, mobilya gibi alışverişi yapıyorlar. En çok da giyim eşyalarını tercih ediyorlar” diye konuştu.

Alışveriş için akın akın Türkiye'ye geliyorlar

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • isa 3 yıl önce Şikayet Et
    gidişlerde bizim yunanlardan yüksek harç gelen yunandanda yüksek vize alınsın. her işin için bize gel olmaz öyle bağımsız ol bize bağlan yada hiç kapımıza gelme nerden alacaksan al malzemelerini
    Cevapla
  • Serdengeçti 3 yıl önce Şikayet Et
    bu bizim bayramımız,sayemizde birileri memleketlerine gitme fırsatı bulmuş.
    Cevapla