Altay Tankı'nda önemli gelişme! İmzalar atıldı

ALTAY Tankı Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi Sözleşmesi, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ arasında imzalandı.

GİRİŞ 14.06.2018 14:55 GÜNCELLEME 14.06.2018 15:40
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

SSM'den yapılan açıklamada, imza töreninin Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir ile BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak'ın katılımıyla Müsteşarlık yerleşkesinde gerçekleştirildiği belirtildi. 

Açıklamada, sözleşmenin, ALTAY Ana Muharebe Tankı Güç Grubu'nun yurt içi mevcut imkan ve kabiliyetlerin azami derecede kullanılarak tasarımı, geliştirilmesi, prototip üretimi, test ve kalifikasyonu ile ALTAY Tankı'na entegrasyonunu kapsadığı kaydedildi.

 

Proje kapsamında bin 500 beygir gücünde dizel motor, çapraz tahrikli transmisyon, soğutma paketi ve ilgili alt sistemlerden oluşan güç grubu geliştirileceği vurgulanan açıklamada, "Yerli olarak geliştirilecek güç grubunun test ve kalifikasyon faaliyetleri proje kapsamında kurulacak test merkezinde yürütülecek. Bu proje kapsamında geliştirilecek ve oluşturulacak fikri ve sınai mülkiyet hakları SSM'ye ait olacak." bilgilerine yer verildi.

SSM'nin, Savunma Sanayii İcra Komitesinde alınan kararla 250 Altay tankının seri üretimi ve tanka güç grubu geliştirilmesi işleri için BMC ile sözleşme görüşmelerine başlanacağını 24 Nisan'da duyurduğu hatırlatılan açıklamada, düzenlenen törenle güç grubu geliştirilmesi adına sözleşmenin imzalandığı, tankın 250 adetlik seri üretim işi için ise ilgili firmayla görüşmelerin sürdürüldüğü kaydedildi.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • senol 2 yıl önce Şikayet Et
  koçun otokarına verilmediği için teşekkürler ssm.koç yatırımlarını yurtdışına taşıyor bu ülkeye montaj sanayisi muamelesi yaptı yıllarca üretmedi şimdi türkiye üretince onlarda üretmeye çabalıyorlar ama eski türkiye olmadığı için yerli milli şirketler kollanmakta bence..
  Cevapla
 • Murat ERKEN 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne tankmiş be mübarek
  Cevapla
 • MD. Edep.. 2 yıl önce Şikayet Et
  Yapılır hemşerim yapılır, sen liyakatı esas al Rabbine tevekkül et, Allah iman edenlere destek vaadini defalarca ifade etmiştir, bir Müslümanın elin gavurundan ekonomik ve sosyal olarak geri kalması kabul edilemez. Böyle bir durumda kendi imanını sorgulaması gerekir. Vekil olarak Allah yeter.
  Cevapla
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Alt boş olunca üstten atılan kurşunlar böyle hep fıs çıkar. BMC sanki ınu hakkıyla yapacak mı? En iyi ihtimalle yaptıracak birini bulacak!
  Cevapla
 • gerçekçi 2 yıl önce Şikayet Et
  ne kadar kolay zannediyorsun Murat bu işleri,boş konuşma hadi üret te görelim
  Cevapla