Mersin-Antalya yolu 4 saate düşüyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya-Mersin arasındaki yolun yapılan tünel ve viyadüklerle 11-12 saatten 4 saate ineceğini müjdeledi.

Mersin-Antalya yolu 4 saate düşüyor
Mersin-Antalya yolu 4 saate düşüyor
GİRİŞ 13.06.2018 17:06 GÜNCELLEME 13.06.2018 17:08
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Burdur karayolu ile Isparta yolu üzerinde adeta köprü vazifesi gören 19 kilometrelik Kuzey Çevre Yolu’nun sonuna gelindi. Yapımı tamamlanmak üzere olan ve Antalya’ya gelen turist ve sürücülere 45 dakikalık zaman avantajı sağlayan Kuzey Çevre Yolu’nda incelemelerde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yolun son durumu hakkında Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden bilgi aldı. Ardından Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte makam aracına binen Çavuşoğlu, direksiyon başına geçerek Isparta yolu Dereboğazı mevkiinden, Burdur istikametine yolun ilk test sürüşünü gerçekleştirdi. Çevre yolunun yaklaşık 10. kilometresinde duran Çavuşoğlu, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

"45 dakika zaman kazanımı olacak" 

 

 

Kamyon ve tırların güzergahı kullanmaya başladığına dikkat çeken Çavuşoğlu, Kuzey Çevre Yolu ile ilgili şu bilgileri paylaştı: 

"İlk etabı 19 kilometre olan bir yol. Döşemealtı bölgesinden Antalya-Isparta Dereboğazı yoluna bağlanıyoruz. Alanya, Serik, Manvgat’tan gelenler ya da Burdur, Denizli ya da İstanbul’dan direkt o tarafa geçecek olanlar artık şehrin içerisine girmek durumunda kalmayacaklar. 45 dakika burada bir zaman kazanımı olacak. Ayrıca şehrimizin, Antalya merkezimizin trafiğinin rahatlanması bakamından da çok güzel olacak. Esasen bu 36 kilometrelik bir çevre yolu ve 2. etabında ise Serik Belek bölgesinde ana yola bağlanılacak. Bu şekilde Aksu bölgesindeki trafik de rahatlamış olacak. Amacımız tüm Antalya’nın trafiğini rahatlatmak." 

"Antalya-Mersin arası 4 saat" 

Finike’den Kaş-Kalkan’a kadar olan otoyol projesinin yapım programına alındığını açıklayan Çavuşoğlu, Antalya-Mersin Akdeniz sahil yolundaki tünellerin bitmek üzere olduğunu ve viyadüklerin açıldığını söyledi. Bazı tünellerin açılmasıyla birlikte Antalya-Mersin yolunun 4 saate düşeceğini kaydeden Çavuşoğlu, "Tüm bu yollarla Antalya’mız kolay ulaşılır bir yer olacak" dedi. 

Kuzey Çevre Yolu incelemesinin ardından Antalya Bilim Üniversitesindeki mezuniyet törenine katılan Bakan Çavuşoğlu, üniversitenin çok kısa bir süre içerisinde Türkiye’de saygın bir hale geldiğini söyledi. 

"Rekabetçi bir dünyada yaşıyoruz" 

Burada öğrencilere öğütlerde bulunan Çavuşoğlu, mezuniyet sonrası öğrencilerin yeni bir yolculuğa çıkacağını ve bu yolun rekabetle dolu olduğunu hatırlattı. Çavuşoğlu, "Ciddi bir rekabet var. İnsan kendisini boşlukta hissediyor. Okul bitti, şimdi ne olacak? İş bulma derdindeyiz. Devlete girmek için sınavlara hazırlanacağız, burada da rekabet var. Özel sektörde keza ciddi bir rekabet var. Rekabetçi bir dünyada yaşıyoruz. Umarım sizler bu zorlu süreçte sağlam durursunuz ve hedeflerinize ulaşırsınız" diye konuştu. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Canan 2 yıl önce Şikayet Et
  Simdiki yolda metson silifke arasi hiz kim
  Cevapla
 • Vatandas 2 yıl önce Şikayet Et
  Bir düzgun yazik antalya nedir
  Cevapla
 • Elif 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben zaten 4.saatte gidiyorum Antalya Mersin arasini. Ne var bunda.
  Cevapla
 • Misafir Sanatçı 2 yıl önce Şikayet Et
  ''İÇ ANADOLU+ANKARA+KONYA+ALANYA+ANTALYA,''.... yolu ne zaman tamamlanacak? İç Anadolu'nun,Doğu Anadolu'nun, Güney Anadolu'nun Akdeniz'e bağlantısını sağlayacak Konya,Hadim,Taşkent,Alanya,Antalya yolu üzerindeki tünellerin, viyadüklerin bir an önce yapılmasını ve turizmin artırılmasını, limanlara ulaşım ve meyve,sebze gibi tarımsal ürünlerin tüketim için büyük şehirlere en kısa zamanda ulaştırılması açısından aciliyet kazandırıyor, umarız ki 2020 yıllarında kullanılacak hale getirilmesi ülke ekonomisi açısından faydalı olacağını bekleriz...
  Cevapla
 • Erdal 2 yıl önce Şikayet Et
  Atalya yazmışsınız
  Cevapla