Teröristlerin korkulu rüyası artık daha güçlü

Yeni nesil Fırtına Obüsü’nün prototip testleri tam gaz devam ediyor. ASELSAN Dergisi’nde yayınlanan habere göre testler kapsamında ilk aşama kalifikasyon testleri tamamlandı.

GİRİŞ 09.06.2018 14:08 GÜNCELLEME 10.06.2018 07:03
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış


ASELSAN’ın geliştirdiği yeni nesil elektroniklerle sistemin muharebe sahasında etkinliği ve yerlilik oranı artırıldı. Obüslerin kule sistemlerinde ise yurt dışına bağımlılık tamamen sona erdi. Yeni nesil Fırtına Obüslerinin kalifikasyon testleri, geçtiğimiz kış Kars’ta tamamlanmıştı. 


 
Yeni nesil Fırtına sistemlerine kule ve namlu yönlendirme sistemi tamamen elektrikli ve servo kontrollü hâle getirilirken, birçok donanım da günümüz muharebe şartlarının gereksinimlerine yönelik olarak iyileştirildi.
 
Atış isabetinin artırılması için barut koşullandırma birimi eklenirken, atış hızının artırılması için yükleme tamamen otomatik hâle getirildi. Platformun yakın mesafeden karşılaşabileceği tehditler içinse sisteme Sarp uzaktan kumandalı silah sistemi entegre edildi.
 

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Turan 3 yıl önce Şikayet Et
  Kahraman topçular Allah’a emanet olun.
  Cevapla
 • gökhan 3 yıl önce Şikayet Et
  Geleceğin silahı elektromanyetik fırlatıcıdır. Özelliği sessiz olmasıdır.
  Cevapla
 • örnek 3 yıl önce Şikayet Et
  düşmanı önce gerisinden vurmaya başlayacaksın. hilal harekatı örnek. örneğin esed türkiyeye saldırdı diyelim, esedi şamdan tartustan ve lazkiyeden sınırımıza doğru vuracaksın. gemilerimizden, denizaltılarımızdan, uçaklarımızdan ve füzelerimizle, fırtınalarımızla vuracaksın. ikmal yolları ve ana kuvvetlerini kaybedince gerisine indirme yapacaksın. şamını tartusunu lazkiyesini ele geçireceksin. oradan sınırımıza doğru vura vura vura dağıtacaksın.
  Cevapla
 • zalimağa 3 yıl önce Şikayet Et
  bunlar terörle mücadele de iş yapabilir ama biz ülkeler arası savaşa hazırlanmak zorundayız.Hemen şimdi...
  Cevapla
 • devletimiz var olsun 3 yıl önce Şikayet Et
  400 km menzili yapan 4000 i de dahası onu havada düşürecek kabiliyeti de vardır. hamd olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle