'Fatih' Akdeniz’e indi

Kocaeli’de hazırlıkları tamamlanan Türkiye’nin ilk aktif sondaj gemisi ‘Fatih’ Akdeniz'e indi. Sahildeki vatandaşların şaşkın bakışları arasında Antalya Limanı’na demirlenen dev gemi önümüzdeki günlerde ilk sondajını yapmaya başlayacak.

'Fatih' Akdeniz’e indi
'Fatih' Akdeniz’e indi
GİRİŞ 05.06.2018 13:31 GÜNCELLEME 05.06.2018 13:31
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Yaklaşık 5 gün önce İzmit Körfezi’nden, Akdeniz’de yapılacak derin sondaj çalışmaları için uğurlanan Türkiye’nin ilk aktif sondaj gemisi ‘Fatih’ Antalya’ya ulaştı.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO) Akdeniz’de yapacağı derin sondaj için kullanacağı sondaj gemisi Fatih, yaklaşık olarak 6 ay önce Çanakkale Boğazı’ndan geçerek İzmit Körfezi’ne ulaşmıştı.

Norveç’in güney kıyısında bulunan Hoylandsbygda Limanı’ndan hareket ederek Kocaeli’ye gelen dev gemide yaklaşık 6 ay süren hazırlıklar tamamlandı.

Antalya açıklarına demir atan ve ’Deepsea Metro-2’ olan ismi Fatih olarak değiştirilen dev gemi, Akdeniz’de devam eden petrol arama çalışmalarında sondaj çalışması gerçekleştirecek.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • isar 4 yıl önce Şikayet Et
    Haydi hayırlısı. Önümüzdeki tek engel bu. Petrolüde bulacağız inşaallah çok yakın zamanda. O zaman hainlere açıktan hesap sormaya başlayacağız...
    Cevapla