Sağlık Bakanlığı en az lise mezunu 18 bin personel alımı ne zaman? Tarih verildi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan müjdeyi verdi. Uzun süredir beklenen 18 bin sağlık personeli alımı ile ilgili detaylar belli oldu. Söz konusu alımlar lise, önlisans ve lisans düzeyinde olacak. İşte haberimizin detayları...

Sağlık Bakanlığı en az lise mezunu 18 bin personel alımı ne zaman? Tarih verildi
Sağlık Bakanlığı en az lise mezunu 18 bin personel alımı ne zaman? Tarih verildi
GİRİŞ 09.06.2018 10:04 GÜNCELLEME 09.06.2018 10:04
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Samsun’da sağlık personeline müjdeyi verdi. Demircan konuşmasında "ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirmeyle lise, ön lisans ve lisans düzeyinde toplam 18 bin sözleşmeli sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Bunların ilanı önümüzdeki perşembe günü ÖSYM tarafından yapılacak’’ ifadelerine yer verdi. Peki kadro dağılımı nedir?

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, atananların 2 bin 181'inin lise, 5 bin 567'sinin ön lisans, 10 bin 252'sinin de lisans mezunu olacağını aktaran Demircan, şöyle devam etti:

"Branşlara göre bir iki örnek vermek gerekirse, en çok alacağımız personel 8 bin 188 ile hemşire, 2 bin ile ebe, bin 6 ile ilk ve acil yardım personeli, 818 tıbbi sekreter, 761 röntgen ve diğerleri böyle sıralanıyor. Bunlar ilan edilecek. Alınacak personelimizin sağlık hizmetlerine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Sağlık hizmetlerindeki personel açığımızın bir kısmını karşılar. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha da fazla sayıda sağlık personelini istihdam etmek nasip olur. Bütün bekleyen sağlık personelimize şimdiden hayırlı olsun diyorum." ifadelerine yer verirken Bakan Demircan, alınacak 18 bin kişi ile bu yıl içinde istihdam edilen sağlık personeli sayısının 56 bine ulaşacağını kaydetti.

YORUMLAR 7
 • LegendGurhan 4 yıl önce Şikayet Et
  ne zaman açıklanır acaba
  Cevapla
 • Serpil 4 yıl önce Şikayet Et
  Çok yazık tıbbi sekreterlik okuyan bizlere hele hele lise mezunlarına
  Cevapla
 • Mehmet 4 yıl önce Şikayet Et
  Hemşirelerin durumu aynı atamayan öğretmenler dönecek pılansız eğitim büyüme sonucuna katlanma boşa giden gençlerin gençliği işsiz kalmak istemiyorsanız doktor /ahçı/ bu iki meslek dünyanın her yerinde iş var
  Cevapla
 • Suu 4 yıl önce Şikayet Et
  Diş protez teknoloji mezunları atama bekliyor lütfen sesimizi duyun artık en az 150 kadro istiyoruz
  Cevapla
 • Ayşegül 4 yıl önce Şikayet Et
  Lütfen hemsire yardımcılığı kadrosu açılsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle