Bakan açıkladı! 18 bin personel alınacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, ÖSYM'nin yapacağı merkezi yerleştirmeyle ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde toplam 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacağını, bunun ilanının perşembe günü verileceğini duyurdu.

Bakan açıkladı! 18 bin personel alınacak
Bakan açıkladı! 18 bin personel alınacak
GİRİŞ 29.05.2018 15:20 GÜNCELLEME 29.05.2018 17:10
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Demircan, Samsun'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Bakanlık olarak 18 bin personelin atamasını gerçekleştireceklerini söyledi.

Alımların Sağlık Bakanlığının taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (b) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 45-A maddesi kapsamında yapılacağını anlatan Demircan, "ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirmeyle ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde toplam 18 bin sözleşmeli sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Bunların ilanı önümüzdeki perşembe günü ÖSYM tarafından yapılacak." diye konuştu.

 

Branşlara göre kontenjan

Atananların 2 bin 181'inin ortaöğretim, 5 bin 567'sinin ön lisans, 10 bin 252'sinin de lisans mezunu olacağını aktaran Demircan, şöyle devam etti:

"Branşlara göre bir iki örnek vermek gerekirse, en çok alacağımız personel 8 bin 188 ile hemşire, 2 bin ile ebe, bin 6 ile ilk ve acil yardım personeli, 818 tıbbi sekreter, 761 röntgen ve diğerleri böyle sıralanıyor. Bunlar ilan edilecek. Alınacak personelimizin sağlık hizmetlerine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Sağlık hizmetlerindeki personel açığımızın bir kısmını karşılar. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha da fazla sayıda sağlık personelini istihdam etmek nasip olur. Bütün bekleyen sağlık personelimize şimdiden hayırlı olsun diyorum."

Bakan Demircan, alınacak 18 bin kişi ile bu yıl içinde istihdam edilen sağlık personeli sayısının 56 bine ulaşacağını kaydetti.

YORUMLAR 6
 • ramazan 4 yıl önce Şikayet Et
  erken seçim kararı ile alınan bu denli yüksek atamalar mlsf ki 2018 kpss i ile 2019 atamalarında sayılar normal olduğundan da düşecektir bu denli fazla atama yapılması meslektaşlarımız için çok iyi bi haber lakin biz 2018 kpss sınavını bekleyenler için mlsf bu denli sevindirici değil kadro ların dolduğu için ben bir odyometrist olarak söylüyorum zaten normalde 30 40 kişi alıyorlardı artık 20 kişi ye falan düşer bizim de artık tek umudumuz 2019 belediye seçimleri orda da artık inşallah devlet bize bi el atarsa
  Cevapla
 • haktan 4 yıl önce Şikayet Et
  memur öğretmenlerin 2012 yılında fetöcüler tarafından uğradıkları haksızlığıda görüp el atsanız. ne iyi olurdu
  Cevapla
 • adnan 4 yıl önce Şikayet Et
  torpili olan sevinsin nasılsa bizimkilere sıra gelmeyecek
  Cevapla
 • bsns 4 yıl önce Şikayet Et
  22 temmuz da kpss var kpss den sonra yapılsa daha adaletli olmaz mı bu iş
  Cevapla
 • Selvi 4 yıl önce Şikayet Et
  Yanlış atama kararı. Fen Lisesi, Anadolu Lisesi mezunları gidip iki yıllık önlisans veya dört yıllık lisans okuyup iş garantili meslek sahibi oluyorlar. Ama bilgi, tecrübe yok. Asıl sağlık meslek liseli gençler dışarda bekliyor. Neden lise alım sayısı arttırılıp bu yığılmış gençler mesleklerini yapmıyorlar. Anlamıyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle