Konutun ardından bir KDV indirimi daha geldi

Konut teslimlerinde alınan yüzde 18’lik KDV oranının yüzde 8’e düşürülmesinin ardından bir hamle de işyerleri için geldi. Bakanlar Kurulu kararıyla konutun ardından iş yeri teslimlerinde de uygulanan KDV oranı, 31 Ekim'e kadar yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüldü.

Konutun ardından bir KDV indirimi daha geldi
Konutun ardından bir KDV indirimi daha geldi
GİRİŞ 18.05.2018 09:38 GÜNCELLEME 18.05.2018 11:18
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Bakanlar Kurulu kararıyla konutun ardından iş yeri teslimlerinde uygulanan KDV oranı da 31 Ekim'e kadar yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüldü.

İş yeri teslimi ve hurda araçlara ilişkin vergi indirimlerini içeren Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kararla, esnaf muafiyetinden faydalananlara ihtiyaç fazlası elektrik bedeli olarak yapılan ödemeler üzerinden uygulanacak gelir vergisi tevkifatı oranı sıfırlandı.

Konut teslimlerinde geçerli olan yüzde 18'lik KDV'nin 31 Ekim'e kadar uygulanmak üzere yüzde 8'e indirilmesine ilişkin karar, iş yerlerini (bina veya bağımsız bölüm şeklinde olanlar) de kapsayacak şekilde genişletildi.

YORUMLAR 22
 • Emekli vatandaş. 4 yıl önce Şikayet Et
  Evet evet temel gıda maddelerine indirim gerekli ayar lazım. Vatandaş sağlıksız besleniyor maliyetli olur.
  Cevapla
 • Muhasebeci 4 yıl önce Şikayet Et
  Halka yarayan birşey yok ,zengin müteahhit kdv ödemeyecek ,yüzde 18le inşaat malzemesi alacak ,yüzde 8le fatura kesecek sana bana ucuz ev yok
  Cevapla
 • ÖTV yi kaldırın 4 yıl önce Şikayet Et
  Bıktık bu zulüm vergisi ötv den ,tarih olsun ötv
  Cevapla
 • izmir-dobracı 4 yıl önce Şikayet Et
  petrol ürünleri elekt.su-tel faturalarda yüzde 60 vergi var herşeye yüzde 40 zam geldi maaşa yüzde 15 zam nasıl yetişeceğiz eti-doları hiç almıyoruz zaten yanına yaklaşamıyoruz asgari ücret en az 2000 olmalı yoksa işimiz çok zor
  Cevapla
 • EYTli 4 yıl önce Şikayet Et
  31 ekimden sonra %28 mi olacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle