Fakıbaba'dan "uygun fiyatlı et" açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba şu anda karkas et fiyatlarının kilo fiyatının 28 lira olduğunu söyledi. Fakıbaba, "Et fiyatlarının düşmesiyle birlikte tüketim de artıyor. Biz bundan memnun oluyoruz" dedi.

Fakıbaba'dan "uygun fiyatlı et" açıklaması
Fakıbaba'dan "uygun fiyatlı et" açıklaması
GİRİŞ 12.05.2018 06:00 GÜNCELLEME 12.05.2018 06:11
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba Razaman öncesi gıda fiyatlarını yayınında değerlendirdi.

Ucuz fiyatlı et uygulamasının Ramazan ayı boyunca da devam edeceğini belirten Bakan Fakıbaba, Ramazan ayında iki bin markette daha ucuz fiyatlı et uygulaması başlatacaklarını vurguladı.

 

 

Bakan Fakıbaba, Ramazan ayı boyunca gıda denetimlerini sıklaştıracaklarını da belirtti.

Uygun fiyatlı et uygulamasının başarıyla devam ettiğini belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba şunları söyledi: 

"Son zamanlarda yem fiyatların artması ve kurlardaki artış et fiyatlarında biraz artışa neden olmuştur. Ancak biz de tedbirlerimizi alıyoruz. Biz üreticilerimizin zarar etmesini istemiyoruz ancak asıl hedefimiz tüketicilere uygun fiyatlara et vermek istiyoruz. Bu hafta karkas et fiyatları 28 liradan seyrediyor."

"BUĞDAY ALIM FİYATI YARIN AÇIKLANIYOR"

Tarımsal destek ödemeleriyle ilgili de açıklama yapan Bakan Fakıbaba, "Sayın Başbakanımız yarın buğday fiyatlarını açıklayacak" dedi.

Hayvancılıkla uğraşan kesimin artan yem fiyatlarından rahatsız olduklarına işaret eden Fakıbaba, "Bundan sonra yem piyasasında da TMO'nun var olması gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Hamza 2 yıl önce Şikayet Et
  Bakanımız doğru yolda eksiklerimiz var etten kdv kalkmalı üretici de rahat etsin tüketicide devletin dolarları dışarı gitmesin üretim artsın 28 ile 30 arası karkas normaldir aşağısı zarar eder.
  Cevapla
 • Bahri Doğru 2 yıl önce Şikayet Et
  sayın bakanım sen hiç et fiyatları ile ilgili konuşma sen konuşmadan önce 25 tl olan et fiyatı şimdi 28-29 civarında nerde düştü bu et fiyatı biz matematik bilmiyoruz mu ne
  Cevapla
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  siz et fiyatına karışmayın ucuzlayacak diye konuşuyor sunuz bir hafta sonra dahada yükseliyor
  Cevapla
 • Vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakan siz bu projeyi açıkladığınız dan beri etin hiç 40 liranın altına indiğini görmedim.Et nerde 28 lira söyleyin de alalım.
  Cevapla
 • Aşağılayan 2 yıl önce Şikayet Et
  Üretici mi dedin?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle