Yerli otomobil için 500 dönüm arazi ayırdılar

Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yerli otomobile ait detayların açıklanması beklenirken Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, yerli otomotiv için Ferizli’de 500 dönüm yer ayırdıklarını söyledi.

Yerli otomobil için 500 dönüm arazi ayırdılar
Yerli otomobil için 500 dönüm arazi ayırdılar
GİRİŞ 09.05.2018 14:08 GÜNCELLEME 09.05.2018 14:08
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cuma günü Odalar ve Borsalar Birliği'nde detaylarını açıklayacağı yerli otomobil projesi için Sakarya'da 500 dönüm yer ayrıldı.

Yerli otomotiv için Ferizli içine Mega OSB planladıklarını belirten Başkan Altuğ, “Ferizli içinde Mega Organize Sanayi Bölgesi planlıyoruz. Bakanlıktan onayı çıkmak üzere. 618 hektarlık arazi içerisinde ihtisas OSB, metal ve otomotiv. O OSB’nin içinde yerli otomotiv için bin dönüm yer ayrılmış durumda. Bunun 500 dönüm ise vagon sanayi için ayrılmış durumda. Yerli otomotiv için 5 tane grup üstlenmişti. Bu işi yönetecek cio’yu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla inşallah önümüzdeki cuma günü Odalar ve Borsalar Birliği açıklayacak.

Ülkede bir kaç aday şehir var ama en büyük adaylardan biri Sakarya’dır. Yerimiz de hazır. Elektrikli araç olacak bu yerli otomotiv. Toyota’nın şehre gelmesiyle var olan bir otomotiv alt yapısı var, üretim alt yapısı var.

Dolayısyla bu gelişir ve devam eder diye düşünüyoruz. Liman’da büyütülüyor. Vagon üreten ve tamiratı yapan şehirde epey firma var. Onlarında OSB’de kümelenmesi söz konusu olabilir. Ana sanayide buraya gelebilir” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
satso
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Ali kaya 2 yıl önce Şikayet Et
  Bursa-Bilecik Kütahya arasinda olabilir ,Trenle ege ve marmara Limanlarina ulasim saglanabilir.
  Cevapla
 • Siyasettin 2 yıl önce Şikayet Et
  Üretilmeyecek.
  Cevapla
 • 2019 2 yıl önce Şikayet Et
  Konya da üretilsin. İstanbul Sakarya hattı büyük risk altında
  Cevapla
 • cevdet 2 yıl önce Şikayet Et
  fabrika karadeniz in incisi samsun a yapılsın göç böyle engellenir tüm yatırımlar Marmara bölgesine yapılsın anadolu boşalsın
  Cevapla
 • hasan halıcı 2 yıl önce Şikayet Et
  buyurun karadenize bizler 700 dönüm veriyoruz
  Cevapla